Rozvoj služeb Komunitního centra

Máte Vy nebo někdo z Vašich blízkých zkušenost s duševním onemocněním? Recovery Škola zotavení nabízí širokou škálu kurzů s tematikou zotavení z duševní nemoci, které vám mohou pomoci dosáhnout lepší životní pohody a žít spokojenější a naplněný život i s vaší nemocí.

Kurzy jsou určeny lidem se zkušeností s duševním onemocněním i jejich blízkým, jejichž role může být v procesu zotavování klíčová. Nabízíme naději, podporu a motivaci na cestě k zotavení. Posilujeme umění stavět na silných stránkách jednotlivce a orientovat se na budoucnost.

Tým lektorů je složený z peer lektorů, kteří se sami z duševního onemocnění zotavují, a z odborníků na duševní zdraví. Rádi se s Vámi podělíme o své osobní zkušenosti s životem s nemocí a o příběh své vlastní cesty k zotavení, ale i o zkušenosti z druhé strany z pozice profesionálů, kteří s lidmi s duševním onemocněním pracují.

V již druhém ročníku Školy zotavení 2020 jsme doplnili nabídku o tři nové kurzy – celkem jich pro Vás máme připravených 12. Nabídku kurzů a přihlášení k nim naleznete ZDE.

Chceme, aby byla Škola zotavení přístupná opravdu všem, proto jsou kurzy zdarma. Pokud Vás některé z nich zaujmou, můžete se přes odkaz nezávazně přihlásit a naši studijní poradci se Vám poté ozvou na email, který uvedete. Účasti v kurzu předchází osobní schůzka, kde zodpovíme Vaše dotazy, pomůžeme Vám vybrat kurzy, které chcete navštívit, a společně vyplníme přihlášku ke studiu.

Jako ochutnávku našich kurzů jsme pro Vás připravili kurzy v online podobě, které Vám mohou přiblížit, jakým tématům se ve Škole zotavení věnujeme. Doufáme, že se Vám bude i tento formát kurzů líbit a přinese Vám podporu a pomoc při zvládání nových situací nejen nyní, ale i po celou dobu Vašeho zotavování.

Online kurz 1: Zotavení jako součást každodenního života​

Online kurz 2: Příběh zotavení

Online kurz 3: Self-management

Online kurz 4: Stigma a self-stigma


Pro aktuální informace o obsahu a konkrétních termínech kurzů prosím sledujte aktuality zde na našich webových stránkách nebo naši facebookovou stránku. Máte-li jakékoli další dotazy nebo nejasnosti, určitě se nám ozvěte. Zároveň budeme rádi, když budete naši nabídku šířit dál.

 

Šárka Michlová, DiS.
e-mail: michlova@cmhcd.cz
mobil: 776 826 603


Mgr. Barbora Ďásková
e-mail: daskova@cmhcd.cz
mobil: 776 826 603

Nabízíme pozitivní a respektující prostředí ke vzdělávání