Aktuality

 
# Nový rok u nás začíná publikací 4. čísla časopisu Zámezí. Redaktoři a autoři se tentokrát podívali na zoubek Humoru. "Nové číslo Zámezí vám nabídne pohled na humor jako zbraň v boji proti smutku a životním těžkostem, ale zároveň i svého druhu zdroj smutku a životních těžkostí. Dozvíte se, jak humor souvisí (respektive může souviset) s feminismem, poezií, depresemi nebo úzkostmi." (šéfredaktor časopisu Jan Jiří Novák)
Časopis je k přečtení na tomto odkaze.

Začaly běžet kurzy podzimního semestru ve Škole zotavení. Nemohli jsme jinak, než začít kurzem s názvem "Zotavení" ☘️ Ze zpětných vazeb studentů jsme se dozvěděli, že se jim dostalo "spousty užitečných rad a podnětů k zamyšlení". Na obrázku můžete vidět, jak studenti namalovali svou představu o cestě k zotavení. Pokud byste také měli zájem zúčastnit se zdarma našich kurzů, přihlašte se prosím ZDE. Těšíme se na setkání s Vámi!

IMG_20190912_151708-1.jpg


# V úterý 3. září proběhlo velmi příjemné setkání zaměstnanců Školy zotavení a týmu našeho Centra s Conny Ariëns, která je zakladatelkou centra Eagle Shelter v Nizozemí. Základní myšlenkou pro naše setkání bylo sdílení konceptu tohoto komunitního centra, které funguje jako bezpečné útočiště pro setkávání se s druhými, pro naději, růst, zotavení, kreativitu a využití svého talentu. V centru jsou vítáni všichni - bez stigmatizace a "přidělování nálepek". Děkujeme Conny za sdílení bohatých zkušeností s budováním Eagle Shelter a těšíme se na další budoucí setkávání!

Setkání se zakladatelkou Eagle Shelter


# Srdečně Vás zdravíme ze Školy zotavení! Již teď Vás můžeme pozvat na společné setkávání Skupiny pro zotavení, které se bude konat od 26. 8. každé pondělí mezi 17. a 19. hodinou. Těšit se můžete na 12 setkání, během kterých se v úzkém sdíleném kruhu zaměříme na naději, odvahu, trpělivost, víru a další "pomocníky" na cestě k zotavení. Více informací o průběhu Skupiny pro zotavení se dozvíte zde.


# Nabídku kurzů v rámci Školy zotavení naleznete na tomto odkaze. Pokud Vás některé z nich zaujmout, můžete se přes odkaz nezávazně přihlásit a my se Vám poté ozveme na email, který uvedete. Na setkání s Vámi se moc těšíme!

# Vyšlo nám letní dvojčíslo časopisu Zámezí s tématem Domov. Můžete se v ném například potěšit obrazy Glenna Bradyho, australského malíře, který má sám zkušenost s psychiatrickou péčí, nebo se dozvědět z rozhovoru s Emilem Jírou, jaké je to žít na ulici. Časopis je k přečtení pod tímto odkazem. 

Vychází letní dvojčíslo časopisu Zámezí
 

 
# Ve čtvrtek 18. července proběhl další Literární večer, který se tentokrát konal na Žižkově v dechberoucím prostoru39. Večer se konal při příležitosti vydání letního čísla časopisu ZÁMEZÍ. Večerem provázel Jan Škrob a zvláštním hostem byla básnířka Olga Pek.

Vyšel nám článek v časopise Sociální práce o procesu zavádění pozic peer lektorů a o tom, jak se sami peer lektoři ke svým rolím vztahují. Máme z toho velkou radost! K přečtení ZDE.

# V úterý 23. dubna 2019 proběhl letošní první Literární večer, který pořádali členové literární dílny. Literární čtení se uskutečnilo v příjemné atmosféře (A)VOID Floating Gallery a zvláštním hostem večera byl básník Jonáš Zbořil.

# S radostí s vámi sdílíme první díl nově vzniklého časopisu Zámezí, jež představuje výsledky práce účastníků Literárních dílen i jejich vlastní činnosti. K přečtení časopisu se dostanete přes tento odkaz.