Aktuality

# 🍀Milí studenti Školy zotavení, dali jsme dohromady náhradní termíny kurzů za zrušené termíny v období koronaviru. 🍀Účast na všech kurzech je ZDARMA. V případě zájmu o účast v tomto i dalších kurzech se prosím ozvěte naší peer specialistce Šárce na: michlova@cmhcd.cz nebo se přihlaste skrze PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ, ve kterém také naleznete bližší informace o tom, čemu se v kurzech budeme věnovat.

Terminy-2020.jpg

******​************​​************​*********​***

Hezký den ze Školy zotavení, rádi bychom Vás pozvali na pokračování workshopu Duše a Tělo II., který se bude stejně jako předchozí workshop věnovat propojení prožívání těla a duše. Účast na workshopu je zdarma! Workshop se uskuteční ve čtvrtek 18. června od 18:30 do 21:30Opět se bude konat na pražských Vinohradech, v tatami sále Prostoru 8, Šmilovského 1437/8 (mapku přikládáme ZDE). 

Pokračování workshopu Duše a Tělo je opět určeno pro ty, kdo chtějí navázat užší spojení s vlastním tělem a propojit tak prožívání těla a dušeVědomější spojení s tělem znamená také vědomější napojení na sebe samého. Dát více pozornosti tělu a méně myšlenkám – to nás přivádí do pozornějšího prožívání reality a do přítomného okamžiku a přináší více radost i zklidněníTentokrát se budeme mimo jiné věnovat našemu tělesnému (i duševnímu) Středu a jeho vztahu k hranicím. Odkud vycházíme a kam až saháme? Jakou máme velikost a váhu (nikoliv v kg)? Jak se můžeme uzemnit pomocí těla a vnímat naše zakotvení v něm a v životě? Jak se naopak od země odtlačit a umět říci ne? To si vyzkoušíme v bezpečné a přijímající atmosféře.

S radostí a jemností vás opět budou provázet Martina Faltýnová a Marika Mariewicz.
******​************​​************​*********​***


# Aktuálně se v České republice se v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19 začínají uvolňovat krizová opatření. Ve Škole zotavení tak zahajujeme prezenční výuku od 8. června, jako první z kurzů se uskuteční 3denní kurz Plán bezpečí. V případě Vašeho zájmu o účast prosím napište naší peer specialistce Šárce na michlova@cmhcd.cz nebo vyplňte svůj zájem v tomto přihlašovacím formuláři.

Hygienická opatření pro zajištění kurzů budeme průběžně aktualizovat v souladu s platnými doporučeními a s jejich postupným uvolňováním. O konkrétních pravidlech budeme účastníky každého kurzu informovat e-mailem v závislosti na vývoji situace.

******​************​​************​*********​***


# Jako ochutnávku našich kurzů jsme pro Vás připravili kurzy v online podobě, které Vám mohou přiblížit, jakým tématům se ve Škole zotavení věnujeme. Doufáme, že se Vám bude i tento formát kurzů líbit a přinese Vám podporu a pomoc při zvládání nových situací nejen nyní, ale i po celou dobu Vašeho zotavování.

Online kurz 1: Zotavení jako součást každodenního života​
Online kurz 2: Příběh zotavení
Online kurz 3: Self-management

******​************​​************​*********​**
 
# 29. dubna vychází 5. číslo časopisu Zámezí, tentokrát věnované tématu Smrti. Jako vždy obsahuje literární texty nebo třeba pohled na tvorbu výtvarných umělců z celého světa. Rozhovory, průzory, svědectví... to jsou jen některé z jeho rubrik. "Téma Smrti se nakonec jeví aktuálněji, než jsme původně plánovali. Příště se ale navrátíme k životu spolu s tématem Identita", slibuje šéfredaktor Jan Jiří Novák.

Pokud máte v šuplíku texty o Identitě, nebo Vás naše nové téma prostě jen inspiruje k zamyšlení, neváhejte nás kontaktovat. Ale nezapomínejte ani na čtení o Smrti a užívejte každého dne v pokoji a míru.
 
Časopis je k přečtení na tomto odkaze: Zámezí #5
 
******​************​​************​*********​**

Nový rok u nás začíná publikací 4. čísla časopisu Zámezí. Redaktoři a autoři se tentokrát podívali na zoubek Humoru. "Nové číslo Zámezí vám nabídne pohled na humor jako zbraň v boji proti smutku a životním těžkostem, ale zároveň i svého druhu zdroj smutku a životních těžkostí. Dozvíte se, jak humor souvisí (respektive může souviset) s feminismem, poezií, depresemi nebo úzkostmi." (šéfredaktor časopisu Jan Jiří Novák)

Časopis je k přečtení na tomto odkaze: Zámezí #4
 
******​************​​************​*********​**

# Začaly běžet kurzy podzimního semestru ve Škole zotavení. Nemohli jsme jinak, než začít kurzem s názvem "Zotavení" ☘️ Ze zpětných vazeb studentů jsme se dozvěděli, že se jim dostalo "spousty užitečných rad a podnětů k zamyšlení". Na obrázku můžete vidět, jak studenti namalovali svou představu o cestě k zotavení. Pokud byste také měli zájem zúčastnit se zdarma našich kurzů, přihlašte se prosím ZDE. Těšíme se na setkání s Vámi!

IMG_20190912_151708-1.jpg
 

******​************​​************​*********​**


# V úterý 3. září proběhlo velmi příjemné setkání zaměstnanců Školy zotavení a týmu našeho Centra s Conny Ariëns, která je zakladatelkou centra Eagle Shelter v Nizozemí. Základní myšlenkou pro naše setkání bylo sdílení konceptu tohoto komunitního centra, které funguje jako bezpečné útočiště pro setkávání se s druhými, pro naději, růst, zotavení, kreativitu a využití svého talentu. V centru jsou vítáni všichni - bez stigmatizace a "přidělování nálepek". Děkujeme Conny za sdílení bohatých zkušeností s budováním Eagle Shelter a těšíme se na další budoucí setkávání!

Setkání se zakladatelkou Eagle Shelter 

******​************​​************​*********​**


# Srdečně Vás zdravíme ze Školy zotavení! Již teď Vás můžeme pozvat na společné setkávání Skupiny pro zotavení, které se bude konat od 26. 8. každé pondělí mezi 17. a 19. hodinou. Těšit se můžete na 12 setkání, během kterých se v úzkém sdíleném kruhu zaměříme na naději, odvahu, trpělivost, víru a další "pomocníky" na cestě k zotavení. Více informací o průběhu Skupiny pro zotavení se dozvíte zde.

******​************​​************​*********​**


# Nabídku kurzů v rámci Školy zotavení naleznete na tomto odkaze. Pokud Vás některé z nich zaujmout, můžete se přes odkaz nezávazně přihlásit a my se Vám poté ozveme na email, který uvedete. Na setkání s Vámi se moc těšíme!

******​************​​************​*********​**


# Vyšlo nám letní dvojčíslo časopisu Zámezí s tématem Domov. Můžete se v ném například potěšit obrazy Glenna Bradyho, australského malíře, který má sám zkušenost s psychiatrickou péčí, nebo se dozvědět z rozhovoru s Emilem Jírou, jaké je to žít na ulici.
Časopis je k přečtení na tomto odkaze: Zámezí #2-3í #2 

Vychází letní dvojčíslo časopisu Zámezí
 

 


 

******​************​​************​*********​**


# Ve čtvrtek 18. července proběhl další Literární večer, který se tentokrát konal na Žižkově v dechberoucím prostoru39. Večer se konal při příležitosti vydání letního čísla časopisu ZÁMEZÍ. Večerem provázel Jan Škrob a zvláštním hostem byla básnířka Olga Pek.

******​************​​************​*********​**


Vyšel nám článek v časopise Sociální práce o procesu zavádění pozic peer lektorů a o tom, jak se sami peer lektoři ke svým rolím vztahují. Máme z toho velkou radost! K přečtení ZDE.

******​************​​************​*********​**


# V úterý 23. dubna 2019 proběhl letošní první Literární večer, který pořádali členové literární dílny. Literární čtení se uskutečnilo v příjemné atmosféře (A)VOID Floating Gallery a zvláštním hostem večera byl básník Jonáš Zbořil.

******​************​​************​*********​**


# S radostí s vámi sdílíme první díl nově vzniklého časopisu Zámezí, jež představuje výsledky práce účastníků Literárních dílen i jejich vlastní činnosti. K přečtení časopisu se dostanete přes tento odkaz.