Babička má psychické problémy

Dobrý den chtěla bych Vás poprosit o radu moje babička se ze dne na den změnila přestala slyšet a vyslovala špatně slova.Byli jsme sní na různých vyšetření v praze v motole ,ale řekli nám ,že je naprosto v pořádku na uši slyší a neprodělala žádnou mozkovou příhodu nic.Prý musí navštívit psychiatra,že je to psychický problém jenom že psychiatr má čas až za dva měsíce mezi tím se její stav zhoršil.Nemluví nejí a nepamatuje si nikoho ani své děti nepoznává.Pamatuje si jen lidi kteří jsou již dávno po smrti.Nevíme si už rady můžete nám prosím poradit?Za každou radu budu moc vděčná.Děkuji Demeterová
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud se stav Vaší babičky takto rychle zhoršuje, lze to považovat za akutní stav, zatím neznámého původu a je to důvod k okamžitému pokračování lékařských vyšetření a možná i hospitalizaci, ať již je to na neurologii, psychiatrii či interně. Nápomocen tomu může být praktický lékař, který má Vaší babičku v péči a který ji může dle svého závěru na patřičnou péči odkázat. Pokud takto rychle přestala poznávat své blízké a přestala i jíst, neuděláte chybu ani když zavoláte záchrannou službu. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu, že to musí být pro vás těžké. Mou kolegyni napadlo, zda by babička nemohla navštívit gerontologa, nebo lépe některé z gerontologických center, které se na problémy seniorů specializují a řeší jejich problémy komplexně. Držte se.


Zpět na seznam