Biporní porucha

Dobrý den. Od roku 2002 je mi diagnostikována bipol. por. Užívám Valproát 500mg 1-0-1 a Solian 200mg 0-0-1. Nyní již cca 6x se mi vrátila po cca 14 dnech deprese. Domnívám se že Solian je již na mně rezistentní. Beru 2 dny 100mg Solianu večer navíc. Deprese není tak silná, ale cítím takovou tupost v hlavě. Doporučujete pokračovat ve stejném dávkování(s tím, že tupost odezní) nebo výměnu Solianu za jiný lék a případně jaký? Olanzapin a Restigulin nefungovali. Momentálně u nás psychiatr není nejblíže je 45 km daleko.Doporučujete nějakého specialistu na bipol. poruchy v Praze? Děkuji vám laskavě za odpověď. S pozdravem Radek
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, není v mých silách doporučovat konkrétní farmakologickou léčbu po internetu. Možností je vícero, navíc to vyžaduje individuální přístup odborníkem, který Vás zná, nebo Vás aspoň psychiatricky vyšetří. I u bipolární poruchy je někdy nutno použít antidepresiva, a to taková, u kterých je riziko přesmyku do manie minimální. V této poradně nemůžeme doporučovat jednotlivé odborníky, nicméně ambulantní psychiatři většinou nejsou zaměřeni na léčbu jen jedné poruchy. Nejdřív bych se na možnosti podrobně vyptal svého psychiatra, pak bych teprve zvažoval vyšetření jiným odborníkem, popřípadě hospitalizaci na odd., kde se léčí poruchy nálady. což je třeba v NÚDZ v Klecanech.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu Vaše potíže, už léta se také léčím s bipolární poruchou. Konkrétního specialistu na bipolární poruchy v Praze neznám, těmto poruchám se ale věnuje oddělení 27 v Bohnicích. Otázka medikace je mimo moji kompetenci a náš odborný poradce Vám jistě relevantně odpoví. Držím palce a přeji štěstí.


Zpět na seznam