dcera

moja dcera je v psychiatrickom zariadeni v tomto roku 4 krat, prosim o radu je niekde v cechach sukromna liecebna , ktora by pomohla pomoct mojej dcere dlhodobo napr. 6 mesiacov sa liecit? Tato liecba po dobu 3 tyzdne je neuplna a stale sa vraciame na ten isty zaciatok . Prosim pomozte. Jej diagnoza je zavistlost na liekoch , sebaposkodzovanie a porucha osobnosti. Dakujem
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jen podle výčtu podle diagnóz nelze usoudit, jaká léčba je pro dceru vhodná. Pokud je v popředí závislost, pak klasická léčba na odd. závislostí trvá okolo 3 měsíců, pokud pacient souhlasí. Dále je možné pokračovat v léčbě v některé z terapeutických komunit. Vhodnost zařízení určitého typu by měl posoudit psychiatr, který Vaši dceru léčí a její potíže tím pádem dobře zná.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, k vašemu dotazu bohužel nemohu pomoci osobní zkušeností, ale z doslechu vím, že na léčbu závislostí i na poruchy osobnosti by měly být dobré komunity. Jedná se o dlouhodobá pobytová zařízení a právě na závislosti je léčba v nich údajně účinná. Ale prosím, berte v tomto případě můj pokus vám pomoci jen opravdu orientačně a dejte na odpověď našeho odborníka, neboť opravdu nemám vlastní zkušenost. Moc vám přeji, ať se vaše dcera dostane do dobrého zařízení a léčba je úspěšná.


Zpět na seznam