Deprese

Dobrý den už dříve jsem měl problémy se stresem který se stupnoval k depresím neměl jsem o nic zájem nic mě nebavilo den jsem trávil čekáním až půjdu spát a celý svět na chvíli opustím jenže pak přišlo ráno a celé to bylo od znova všechny na kterých mi záleželo jsem zklamal zkazil jsem na co jsem sáhl a vždy když jsem usínal doufal jsem že se neprobudim vše se změnilo když jsem poznal svou pritelkyni změnila mi život a najednou jsem měl chuť žít jenže teď se vše pokazilo už mě nemiluje a deprese jsou zpět a horší než kdykoli předtím nezvládám to nemůžu jist ani spát pořád je mi špatně a chci aby to skončilo a je mi jedno jak zabít se zatím nehodlám ale nemůžu už takhle žít je to poprvé co jsem se svěřil jelikož nechci skončit s cejchem blázna ale už si nevím rady a vážně potřebuji pomoc předem děkuji za rady
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jde-li o depresi, pak je to stav, ze kterého si člověk vlastními silami nepomůže. Nárůst depresivních poruch je v posledních letech značný, léčí se s nimi mnoho lidí a není to typ potíží, kvůli nimž by druzí dávali nemocnému "cejch blázna". Takže Vám na tomto místě mohu doporučit, abyste vyhledal pomoc, kterou potřebujete. Pokud by byl problém s termínem objednání, je možné se obrátit na některé z krizových center.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nepříjemné psychické stavy, které popisujete, jsou mi více či méně povědomé. Zažívala jsem je, či zažívám v menší míře zas a znovu a z vlastní zkušenosti vím, že každý rozchod, či jiná ztráta s člověkem zamává. Láska totiž tak trochu povznáší. Těžké je, když se člověk hodně moc upne na milovanou osobu, pak jsou rozchody o to bolestnější. Zkuste vyhledat pomoc a svěřit se s tím, že problémy nějaké jsou již delší dobu, že to není jen stres z rozchodu. Hledejte s rozvahou takového terapeuta, nebo lékaře, ke kterému můžete mít důvěru. Nemusí se to podařit hned a tak je možné využít nejdříve i krizové telefonické linky, nebo pomoci praktického lékaře, který vás nejen může nasměrovat dál, ale může i předepisovat některé léky, jako antidepresiva například. Držím palce.


Zpět na seznam