Diagnostika psychické poruchy u dítěte

Dobrý den, chci se jen zeptat, zda je normální a běžné, aby při první návštěvě u psychiatra 12-leté dítě dostalo dotazník, ve kterém jsou u odpovědí na jednotlivé otázky přiřazeny body a dole jsou i přiřazená vyhodnocení s diagnózami k jednotlivým bodovým skupinám. Chci říct, že dítě během té dlouhé doby, co na vyplnění má, to vidí a může s tím, při své relativně dost vysoké inteligenci, kalkulovat. Děkuji a zdravím, Jiří
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, předpokládám, že dítě, které se ocitne u psychiatra nějaký problém má, jinak by se do jeho ordinace nedostalo. Diagnózu po první návštěvě je třeba brát jako orientační, ve skutečnosti bývá diagnostický proces mnohem delší, vyžadující opakované setkání s psychiatrem, často i s klinickým psychologem. Při testových metodách se s tím, že vyšetřovaný odpoví podle svého mínění pro sebe co nejvýhodněji (tedy s určitou mírou kalkulace), počítá a ono se to časem vždy pozná.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Peer konzultatnt je člověk, který na základě své vlastní zkušenosti s duševním onemocněním pomáhá druhým lidem s obdobnou zkušeností na jejich cestě k zotavení. Proto může být užitečný pouze v té oblasti, se kterou má jistou osobní zkušenost. Váš dotaz je spíše odborného rázu a ze své pozice na něj nejsem schopna užitečným způsobem odpovědět. Věřím však, že můj odborný kolega v poradně Vám zodpoví Váš dotaz dostatečně. Za sebe jen přeji vše dobré.


Zpět na seznam