Dotaz

Dobrý den, zajímalo by mě, zda do diagnózy F65.8 jiné poruchy sex.preference patří i patologicka sexuální agresivita ? Tedy zda je tato "porucha" oficiální parafilie uvedená v MKN-10.Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, patologická sexuální agresivita v MKN 10 není, definována byla pokud vím českými sexuology a diagnostikuje-li se, pak je uváděna pod kódem, který uvádíte. Téměř vždy je spojena s psychopatií (dissociální či chceme-li asociální poruchou osobnosti), užíváním alkoholu a drog, někdy s mentální retardací, což jsou všechno poruchy, které ovlivňují celou osobnost a její vztahování se k druhým a vyskytuje se výhradně u mužů. Je tedy otázkou, zda jde skutečně o poruchu sexuální preference (parafilii), někteří sexuologové jsou přesvědčeni o tom, že nikoli, protože podle nich tuto poruchu nelze odlišit od znásilnění jedincem s psychopatickými rysy.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, omlouvám se, ale s Vaší diagnózou nemám zkušenost, mojí diagnózou je bipolární porucha. Navíc je Váš dotaz velmi odborný. Věřím, že Vám nám psychiatr zcela fundovaně odpoví. Přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam