dotaz na lečbu

Dobrý den, byla mi předepsaná antidepresiva ciprilax 10 mg na ráno a frontin 0,25 3x denně na úzkost. Můj dotaz zní mohu už v září být zase na tom lépe. Chci nastoupit do nové práce a momentálně jsem hrozně unavená a bez energie, bez motivace do všeho se musím hrozně nutit. Beru to teprve týden. Děkuji S pozdravem Pavla
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Milá Pavlo, na to, aby se rozvinul účinek antidepresiv (ve Vašem případě Cipralex) je třeba několika týdnů. Pak se lékař většinou pokouší snížit až vysadit anxiolytika (Frontin), nebo je ponechá jen jako pojistku pro případ akutní úzkosti. V léčbě úzkostných poruch má také význam psychoterapie. pokud Vaše léčba zabere, můžete na tom být v září o mnoho lépe.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den Pavlo, nějakou dobu trvá, než si tělo na nové léky zvykne. Pro první tři až čtyři týdny je únava (popř. jiné vedlejší účinky) většinou typická. Zkuste vytrvat, myslím, že stav by se měl upravit, pokud ne, je možné se později obrátit na lékaře a požádat jej o úpravu medikace. Až vám dobře zabere antidepresivum, můžete podle mé zkušenosti spolu s lékařem pomalu snižovat frontin, který je přeci jen návykový.....Beru léky mnoho let a určitou dávku únavy cítím stále. Pomáhá mi na to tělesná aktivita, i dostatek spánku a nějaký řád, jako je třeba chození do zaměstnání. Moc Vám přeji, abyste byla v práci spokojená, věřím, že to zvládnete.


Zpět na seznam