Dotaz psychicky stav

Dobrý den,mám dotaz chodím na psychiatrii kvůli úzkostnym stavům,které nejsem schopna přejít pouze dýcháním.Dříve jsem prozivala domaci tyrani cca 7 let a do toho i ted mám vztahove problémy i když jiného charakteru,ale po tom všem je to i tak náročné..neříkám,že nezvládatelne..sice jsem bezdetna,ale mám 2 práce a jednu hodně náročnou na ježdění pomalu půl republiky ...měsíčně jezdim cca 4000,- km.a v práci i kolegyni,která neustále vyvolává konflikty a až to pro mě zavání psychickou sikanou. Neumím se ubránit. Do toho problémy i s tou druhou práci...hrozí že ji zruší a já ještě s dluhy už nemám možnost uplatit co potřebují. Hypotéku a pod.Vztah co jsem psala se mi teď hroutí čili jsem na vše sama.chci se zeptat může na tohle napsat psychiatr neschopenku s tím,abych se dala dohromady že ztroskotáneho vztahu,nedokážu fungovat...natož jezdit autem cele dny....tím sebe i vsechny neustale ohrozuji.vypnout z práce z věcného stresu a hledat jiné zaměstnání až se z toho vyhrabu.citim se úplně na dne.moc děkuji za případnou radu
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je možné, že stavy které zažíváte signalizují, že s takovou stresovou zátěží, kterou máte, to dál dobře nejde, že je třeba něco změnit. O tom byste si měla se svým psychiatrem pohovořit. Pracovní neschopnost Vám může být užitečná zejména tehdy, pokud ji využijete k tomu, abyste na problému začala pracovat. peer poradkyně nabízí jedno z možných řešení, forem psychoterapie existuje víc. Vrátíte-li se po neschopence stejným způsobem do stejných kolejí, pak zpravidla efekt není dlouhodobý.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, ptáte se na neschopenku, ale ta sama o sobě ještě nemusí příliš pomoci. Zdá se, že je toho na vás hodně a že se ještě navíc sama těžko bráníte. Napadá mě, že by vám mohl pomoci pobyt v denním sanatoriu, kde byste kromě klidu měla i možnost hledat řešení. Já mám osobně zkušenost se 7-týdenním stacionářem, chodí se tam jako do práce (odpoledne domů), součástí programu je skupinová terapie několikrát denně – takže můžete udělat veliký kus práce za krátkou dobu. Pokud by ve vašem okolí takový stacionář byl, musí vám jej předepsat psychiatr a dostanete na dobu docházení neschopenku. Tak držím palce.


Zpět na seznam