Fevarin Lamotrix

Dobrý den, mohu užívat Fevarin a Lamotrix zároveň. Mám těžkou depresi i mánii zároveň, protože jsem teď začala užívat Fevarin. Mám pocit, že mě doktorka špatně, myslí si, že mám jen těžkou depresi, já myslím, že mám maniodepresi. Děkuji Julie F,
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, asi není možné dát po internetu jasné řešení. O psychickém prožívání a svém vlastním hodnocení Vašich stavů je třeba s lékařkou podrobně hovořit, též je možné požádat o vyšetření jiného odborníka, což je v dnešní době stále častější. Každopádně Fevarin ja antidepresivum, které spíše zklidňuje a Lamotrix se používá i ke stabilizaci nálady v případě maniodeprese, která se dnes nazývá bipolární afektivní porucha.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den paní Julie, s těmito léky nemám zkušenost, odkazuji výše na odpověď MUDr. Příhody. S diagnostikou to může být složité. Někteří nasbírají během života diagnóz několik, u každého psychiatra jinou, nebo jinou dříve a jinou po nějaké době. Navrhovala bych Vám, abyste si s lékařkou na toto téma otevřeně pohovořila a sdělila jí, proč se domníváte, že diagnóza není správná. Hodně zdaru.


Zpět na seznam