Fobie

Dobry den, lecim se s uzkosti a panickou poruchou.Beru Asentru 100 rano a vecer.Olanzapin a Mirtazapin 15 na noc a 3x0,25 neurol.Hodne se zlepsilo,ale bezabura to na fobii co mam z nemoci to me je vzdy zle a uplne me to polozi.Je normalni ze mi je nejhur rano a,vecer?Existuje neco na zklidneni pri te fobii narazove?Nemohli prestat fungovat leky? Dekuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je dobře, že Vám léčba podstatně pomohla. Ale stává se, poměrně často, že farmakologická léčba "nevymaže" úplně všechny trýznivé příznaky. U fobií a jiných úzkostí se někdy používají sedativa, která se podávají jen v případě nejhorších půotíží, ty však Vy užíváte pravidelně (Neurol). Při úzkostných poruchách se také účinně uplatňujue psychoterapie. Doporučuji ntoto důkladně probrat s vaším psychiatrem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám taky úzkost, i když ne panickou poruchu, a myslím, že nejhorší rána jsou pro ni typické, mám to také tak. Na vašem místě bych s lékařem probrala dlouhodobé užívání Neurolu, mně bylo vysvětleno, že je vysoce návykový a lze jej užívat jen nárazově, pár týdnů, než zaberou jiné léky. A moje další zkušenost je, že opravdové řešení úzkosti jsem našla až v psychoterapii. Do té doby jsem brala léků čím dál víc, pak už jen k tomu, aby mi bylo aspoň nějak stabilně (tj. stejně nijak moc dobře). Až když jsem postupně piplavou prací v terapii pochopila, jak a proč moje úzkost a deprese vzniká, mohla jsem to začít měnit a dobrat se uspokojivého stavu. Moje rada by tedy byla, abyste zkusila kromě léků i tuto cestu. Hodně štěstí.


Zpět na seznam