kombinace léků

Dobrý den, dnes jsem začala užívat SERTRALIN ACTAVIS 50 mg. Pan doktor mi doporučil první 4 dny užívat 1/2 tablety a od 5 dne celou tabletu každé ráno. Úplně jsem se zapomněla zeptat, jak dlouho to mám užívat, pan doktor mi ani neřekl, abych přišla na kontrolu (byla jsem u něj pouze jednou), jen mi řekl, ať si přijdu pro recept, až mi léky dojdou. Léky užívám, protože trpím na průjmy a začala jsem mít panický strach, že se mi bude chtít na velkou v místě, kde není poblíž možnost si odskočit. Dále bych se chtěla zeptat, jestli můžu současně užívat i COMBAIR 100/6, ten užívám 2x denně ráno a večer 1 vdech. Zapomněla jsem o tom panu doktorovi říct a teď si nejsem jistá, jestli to můžu užívat. Děkuji moc za odpověď. Uzumbara
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především si myslím, že pokud jste s léčbou začala, měl si Vás lékař na kontrolu pozvat maximálně po měsíci a mělo by být samozřejmostí, že podobné dotazy alespoň telefonicky zodpoví. Aby měla léčba antidepresivy smysl, měla by trvat, pokud lék zabere, alespoň tři měsíce, spíše ale déle. Pokud netrpíte závažnými srdečními arytmiemi, neměla by kombinace s Combairem představovat vážné riziko.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, na váš dotaz nejsem bohužel kompetentní odpovědět, neboť nejsem lékař a s uvedeným lékem nemám ani svou osobní zkušenost. Snad jedině to, že bych návodu, který jste dostala, rozuměla tak, že od 5. dne máte brát celou tabletu pořád a hlídat si, abyste si včas došla pro další recept. Podle mé zkušenosti podobné úzkosti neodezní tak rychle a asi musíte počítat s tím, že nějakou dobu to bude trvat. Takže i pár dní bez léků by mohlo zase příznaky pustit zpátky. Více ale nechám na našem panu doktorovi. Přeji vám vše dobré.


Zpět na seznam