Léky a těhotenství

Dobrý den, jsem v 6. měsíci těhotenství-vše v pořádku..10 let se léčím na úzkosti a deprese..užívala jsem argofan 150 mg a kventiax 200 mg..v začátku těhotenství se mi podařilo snížit jen kventiax na 50 mg..argofan zůstal 150 mg..do ted dobrý..ale je to cca 14 dní kdy mám stavy které už znám a tuším že do porodu nepřejdou..obsedantní myšlenky, neustálé kontroly zdrav.stavu.., nemožnost normálně prožívat jakékoliv situace, stále zatlé čelisti a k tomu chodím ,,zaspávat,, dny..už kvůli první dcery-3 roky, chci fungovat opět normálně..Zvýšila jsem si proto ten Kventiax zpět na 200 mg a je mi hnedka zase ,,normálně,, lépe..chci se tedy zeptat, zda tato dávka mých léků není příliš vysoká vůči plodu?..K psychiatrovi jdu na kontrolu cca za měsíc..Vím, že nejsou studie tak známy, jde mi spíše o Váš názor a popř. zkušenosti pacientů..pozn.kojit nechci, zastaví laktaci..Moc Vám děkuji za Váš čas..Přeji hezký den
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Kventiax není pro těhotenství kontraindikován a dávka 200mg není ještě pokládána za vysokou. Znám ze své praxe více žen, které jej v těhotenství užívaly a zkušenost byla dobrá. Měla byste to však konzultovat se svou lékařkou, alespoň telefonicky.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Hezký den i Vám. Jsem ráda, že se ptáte. Beru také léky a všechny změny v dávkování konzultuji s lékařem, respektive, nejprve se mu ozvu s tím, že mi není dobře a pak navyšujeme, později snižujeme léky. Netroufla bych si to udělat sama. Odkazuji tedy na radu lékaře. V případě, že by Vám léky nezabíraly dost, bych zvážila možnost psychoterapie u terapeuta, psychologa. Mám s ní zkušenosti ve smyslu, že je to někdy bolestný proces, který ale může mít výsledky. Jinak přeji, ať se cítíte dobře a miminko je v pořádku.


Zpět na seznam