Neodolatelná chuť na pervitin

Dobrý den,před šesti lety co jsem po pervitinu skončila v nemocnici,se mi zase začínají vracet chutě.Za těch šest let jsem vystřídala několik druhu prášku a skončila jsem na itakemu 2,5g a lamotriginu 100g.Od té doby co se to stalo mám hrozný strach o srdíčko,že se mi zástaví,ale nedokážu se zbavit té myšlenky že bych si pervitin dala.Co mám dělat? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, bažení po droze, kterou člověk v minulosti užíval, se může objevit i po létech abstinence, není to neobvyklé. Vidím, že užíváte antidepresiva (Itakem) a lék pro stabilizaci nálady (lamotrigin). Předpokládám že Itakem (escitalopram) neužíváte v dávce 2,5 gramu, protože jeho dávkování se pohybuje většinou mezi 5 - 20 miligramy. S tím, jak pracovat s odoláváním touze vzít si drogu psychologicky, Vám může pomoci specialista v oboru adiktologie nebo psychoterapeut, peer poradkyně Vás nasměrovala na službu v tomto oboru dloufhodobě zavedenou. Také bych to probral s psychiatrem, který Vám ordinuje léky, zda by se i v této oblasti nedalo něco dělat směrem ke snížení onoho nutkání. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, obrátila jste se na poradnu o duševním zdraví, ačkoli na váš dotaz by asi byla vhodnější jinak specializovaná poradna, např. Sananim. Já nemám zkušenost s pervitinem, ani s léky, které užíváte. Ale dovedu si představit, jak na člověka útočí nutkavé myšlenky a chutě na věc, kterou si zakázal nebo by měl, a že je někdy téměř nemožné, aby při psychickém oslabení člověk podobné stavy zvládl sám, bez pomoci. Proto – bez stejné osobní zkušenosti – vám asi nejlépe poradím, abyste se obrátila na odborníky, kteří vám buď v minulosti dobře pomohli bojovat s vaší závislostí, nebo abyste podobnou pomoc hledala nyní, např. začněte poradnou Sananim. Přeji vám, ať vše dobře zvládnete.


Zpět na seznam