Nestabilní matka

Dobrý den, píšu kvůli matce. Mívá těžké depresivní stavy, které občas vystřídá smích, zpěv a velká aktivita, ale řekla bych, že propady značně převažují. Není schopna řešit problémy, tak je jen "kupí" kolem sebe, a i když si s ní se sourozenci sedneme, probereme potíže a vymyslíme jak a v jakém pořadí je budeme řešit, bývá chvíli vděčná a spokojená, ale během půl hodiny už zase brečí nebo se vzteká, že to nezvládne. Rozumím tomu, kde se to vzalo (problémy v dětství, dospívání), je to ale pro rodinu obrovská zátěž, zejména pro nemladší sestru (12). Matka uznala, že situaci je potřeba řešit a souhlasila i s tím, že by jí prospělo najít si odborníka. Bohužel nevíme, kde začít s hledáním, a už máme (hlavně já a bratr) několik špatných zkušeností, kdy špatný výběr terapeuta potíže zhoršil. Můžete mi poradit? Matku máme rádi, ale vypadá to, že tuhle situaci sami nezvládneme. Co se týče lokality, jsme případně ochotni i dojíždět.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, že Vaše maminka na svůj problém nahlíží a je ochotná vyhledat odbornou péči myslím vkládá velkou naději vv to, že jí (a tím i vám, dětem) bude skutečně pomoženo. Bohužel není v mé moci doporučirt konkrétní osobu. Potřebujete možná odborníka, který bude chápat její psychické problémy nejen jako diagnózu, ale jako problém celé rodiny. Ten by pak měl být ochoten setkat se s vámi všemi zúčastněnými tedy i s dětmi. Též je možné obrátit se na některé z krizových center (Praha, Brno), kde je běžné, že tam člověk přichází v doprovodu svých blízkých. Zde je také výhodou, že není třeba se objednávat. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, najít odborníka se kterým si budete rozumět může být složité, hlavně to nevzdávejte. Posíláme Vám mapu psychiatrických služeb pro celou republiku a přejeme Vám šťastnou volbu.http://www.mujmindset.cz/mapa-sluzeb/


Zpět na seznam