Neurol v těhotenství

Dobrý den, léčila jsem se cca 4roky s úzkostnou poruchou. Perfektně na mě zabíral prothiaden 0.25 3x denně. V létě 2017 se mi podařilo zbavit AD úplně. V listopadu jsem otěhotněla a vzhledem k tomu, že jsem o jedno miminko přišla přicházejí i strachy před každým vyšetřením. Tyto moje strachy mi ale znovu spouští úzkosti. Tlak na prsou, bušení srdce, velká nervozita. Zkouším to překonat, ale někdy to nejde. Jednou v 9 tydnu jsem si vzala 0.25 mg neurolu. Mohu užívat něco na zklidnění a mohl ten Neurol miminku ublížit? Aktuálně jsem konec 12 týdne. Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Milá maminko, jednorázové užití Neurolu miminku jistě neublížilo, uškodit může především jeho soustavné užívání. Existují léky, see kterými jsou dobré zkušenosti i během těhotenství, je-li to zapotřebí. K tomu je nutný pravidelný kontakt s psychiatrem, na zvážení je i psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Nemám sice osobní zkušenost s užíváním léků v těhotenství, ale stejně jako vy se léčím s úzkostnou poruchou a dokážu se tedy vcítit do obav, které zažíváte. Psychická pohoda nastávající maminky je pro miminko důležitá, ale když se člověk ocitne v úzkostném kruhu, neví, kudy z něj ven. Návštěvy u lékaře jsou stresující pro většinu lidí, ale pro nás o to víc. Tak dobře to znám.. Z čistě laického pohledu tuším stejně jako vy, že v užívání léků na psychiku v těhotenství je třeba maximální opatrnosti. Nějaké druhy léků však užívat lze. Jste už na konci prvního trimestru, kdy je třeba lékům se vyhýbat nejvíc. Jedno užití Neurolu miminku jistě neublížilo, navíc v tak malé dávce. Na Vašem místě bych se především poradila s psychiatrem, kterému důvěřujete. Měl by mít s předepisováním léků v těhotenství zkušenost. Snažte se myslet pozitivně, důvěřovat svému tělu a miminku posílat láskyplné myšlenky a pocit bezpečí. Přeji Vám jen vše dobré a mnoho radosti z těhotenství i mateřství.


Zpět na seznam