Nevím co dál..

Dobrý den, jdu sem s něčím, s čím jsem se ještě nikomu nesvěřila. Mám někdy hrozné myšlenky.. přivolávám si někou nemoc nebo úraz a to skoro každý druhý den, hlavně když mám volno a nic nedělám, někdy si plánuji smrt, kterou bych využila, kdybych se zbláznila a nemělo by to dál cenu- např. kdybych neudělala školu, nevěděla bych co dál. Jsem na nástavbě a bez maturity bych si přišla hodně zbytečná a trapná, když hodně lidí má vysokou, já jsem chtěla taky, ale to se mi asi nepodaří, vzhledem k tomu když mi je 20..:( Někdy si říkám jak ráda bych skočila pod auto cestou do školy a tak.. Vůbec nevím co semnu je.. jsem taková už delší dobu. Někdy, když něco prožívám nebo když někde jsem a užívám si to, tak tyto myšlenky zase zmizí ..ale pak zase nastanou. Někdy jsem se i snažila si něco udělat, ale nestalo se.. Existuje pro tento stav někdý konkrétní název ? a co mám dělat, abych se z toho dostala, nebo si vážně mám něco udělat, aby mě to poučilo? :( opravdu nevím..Jinak poslední dobou mě bývá hodně špatně, pořád mě bolí hlava a břicho a jsem hodně unavená..může tenhle stav souviset i s někou nemocí? :( děkuji za radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, diagnózu Vám po internetu dát nemohu, ale z toho co píšete se zdá, že zažíváte stavy úzkosti, bezradnosti, obavy z budoucna a zároveň máte možná problém se sebepojetím, tedy vztahem, který si tvoříte sama k sobě a z kterého se pak mohou odvíjet problémy jako je sebepodceňování, nedostatek sebedůvěry a sebepodpory. Takže možná by se to dalo zařadit do některé z úzkostných poruch, které také mohou souviset s povahou. pomoc je tady možná a bývá účinná. Můžete se obrátit např. na psychologa - psychoterapeuta, který Vám pomůže Vaše problémy pojmenovat a dát do souvislostí. V případě přetrvávání úzkostí a depresí je pak na řadě psychiatrická péče. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Já sama jsem stejné myšlenky, které popisujete, nikdy nezažila. Spíše znám úzkostné obavy o to, aby se mně či někomu z mých blízkých něco špatného nestalo. Naopak znám velmi dobře potíže psychosomatického rázu, kdy se psychické obtíže projevují prostřednictvím potíží tělesných. Bolesti hlavy, únava a bolesti břicha patří právě mezy typické projevy psychické nepohody. Z vlastní zkušenosti Vám mohu jen doporučit to, abyste si o svých stavech - jak psychických, tak tělesných, promluvila s nějakým odborníkem na tuto problematiku. Mně pomohla psychoterapie v kombilaci s užívání vhodných léků. Jsou potíže, na kterí prostě člověk při vší snaze sám nestačí. Věřím, že i vy brzy najdete tu nejlepší pomoc a uleví se Vám. Držím Vám palce.


Zpět na seznam