Nežádoucí učinek AD

Dobrý den,od zaří beru lék Itakem 20 mg a od listopadu 2016 Triticco 150 na noc 1tbl.V té době se u mě objevily potíže - mravenčení tváře a tlak za uchem,tahani v uších jako když jste nachlazení.Potíže trvají 4 měsíce,večer je to horší.Celkově se to zhoršuje a je to více intenzivní.Zajímá mě zda by potíže mohly být nežádoucí účínek léku.Absolvovala jsem vyšetření na neurologii - MR mozku neg.,borelioza v krvi neg.,zánětlivé faktory neg.Dále zubní neg,uz neg.Posílají mě ještě na lumbální punkci.Příliš se mně tam nechce a na otázku,zda mé potíže nejsou z léků není schopen nikdo odpovedět včetně psychiatričky.Ještě doplním údaje o lecích od října jsem měla ještě Mirtazapin na noc,ten však vyměnili za Triticco v té době již potíže byly.Děkuji moc za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, oba léky, které užíváte, zvyšují hladinu serotoninu. většina pacientů podobnou kombinaci snese, ale to není vždy zárukou. Zda s tím souvisí Vaše potíže nevím, ale rozhodně by o tom měl vědět psychiatr, který Vás má v péči a případnou změnu medikace zvážit. není jasné, proč vlastně tyto léky berete, většinou bývají nasazovány u depresí a úzkostných poruch. Držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme, že jste se obrátila na naši poradnu a máte zájem i o odpověď peer poradce. Nemám zkušenost s antidepresivy, která užíváte. Zažila jsem ale období, kdy jsem antidepresiva téměř rok také užívala. Můj psychický stav se subjektivně nelepšil, naopak jsem byla hodně unavená, bolela mě hlava, měla jsem třes v rukou a další potíže. Prošla jsem různými, i neurologickými vyšetřeními a výsledky byly vesměs v normě. Byla to pro mě důležitá informace, která mi velmi pomohla. Vaše potíže se zdají být velmi specifické. Myslím, že by bylo dobré absolvovat vyšetření, která Vám lékaři doporučují, aby se zjistilo (či vyloučilo), co je příčinou Vašich problémů. Zda to mohou být nežádoucí účinky antidepresiv je samozřejmě také možné. Můj lékař mi vysvětlil, že účinky psychiatrických léků bývají často individuální a chce to trpělivost, než se projeví žádoucí účinky psychofarmak, nebo se najdou ty vyhovující. Držím palce a přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam