Obsedantně kompulzivní porucha

Vážený pane doktore, prosím o Vaší laskavost a ochotu mne doporučit psychiatra, který je specializován pouze na onemocnění OKP. Potřebovala bych Vaší pomoc, protože OKP mne ztrpčuje život a já kromě OKP trpím ještě mentální anorexií. Jsem na dně a mám k tomu ještě sebevražedné myšlenky. Prosím, dá se OKP vyléčit? Děkuji Vám srdečně za Vaši odpověď i pomoc zkušeného odborníka - psychiatra. Ještě jednou Vám moc a moc děkuje Hana
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Vážená Hanko, léčba obsedantně kompulzivní poruchy by měla zahrnovat jak farmakoterapii, tak psychoterapii. Psychiatrie není zas tak široký obor, aby se v něm někdo specializoval pouze na tuto poruchu, ale to myslím vůbec nevadí, protože dobrý psychiatr principy léčby zná. Najdete-li odborníka, kterému budete důvěřovat a k tomu třeba psychoterapeuta, který má s léčbou OCD zkušenost, máte velkou šanci na to, že se Vaše potíže zlepší, popřípadě vymizí. Co se týká tzv. úplného vyléčení, tak moje zkušenost je, že pacienti s OCD většinou potřebují udržovací léčbu, která je v životě nikterak neomezuje a která jim pomůže udržet dlouhodobou remisi.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den Hano, s OKP ani mentální anorexií nemám osobní zkušenost, mojí diagnózou je bipolární porucha. Náš odborný poradce Vám určitě poskytne vyčerpávající odpověď. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam