OCD, léky

Dobrý den, Momentálně pracuji v zahraničí a partnerka je od června v Česku. Byl jsem u nich v srpnu na dovolené. Psychika se mi po návratu do ciziny o mnoho více zhoršila. Byl jsem hospitalizován pro závislost na alkoholu, kterou mám od 13 let. Mám OCD, ale neberu léky. Pracuji jako osvč kurýr na kole. Mám v hlavě moc myšlenek nemohu je zastavit, mám někdy slyšiny, když jsem sám v domě mám pocit, že tam něco je se mnou, když jdu do kuchyně jen to proběhnu a rychle se zamknu ve svém pokoji. Naposledy jsem slyšel v noci zvuky z tv, jakoby si někdo povídal, ale neslyšel jsem o čem, jen mluvení vice lidi naráz. Tak jsem vyšel z pokoje, zda to jde z obývaciho pokoje a v domě bylo ticho, nikdo tam nebyl. Když jsem ulehl. Zase jsem to slyšel. Mobily taky často slýchávám. Mám děsivé myšlenky a katastrofické scénáře, které přisuzuji ocd. Akorát teď je mám několikrát v hodině, když jedu na kole a je to hodně nepříjemný, bojim se už na silnici. Je toho více, ale chci se zeptat, zda ty halucinace a pocit něčí přitomnosti, mám ji dlouho a když je mi hůř je to silnější. Jsem přesvědčený, že za oknem je třeba nějaký ďábel a ja se tomu oknu vyhýbám a bojim se podivat do něj. Nějak se zamotávám do textu, ale chci se zeptat zda to je stálé ocd, nebo se jedná už o něco jiného? V řijnu plánuji jet do čech a potřeboval bych psychiatra a léky, ale jsem odhlášený z vzp, lze jit k nějakemu soukromému, než si vyřídim pojištěni? Budu tam tak týden a ty léky bych potřeboval. Děkuji a hezký den.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, těžko Vás mohu vyšetřovat po internetu, ale vycházel bych z toho, že trpíte OCD, což bývá spojeno také s úzkostmi. S vyšetřením u psychiatra by to neměl být velký problém. Zdravotnické zařízení, ať již soukromé nebo jiné, které má smluvní vztah s pojišťovnami, může stejně dobře ošetřit i nepojištěného pacienta, když si ošetření zaplatí. Totéž se týká i léků, kdy na receptu lékař zvolí možnost "hradí nemocný".
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s OCD nemám zkušenosti, mojí diagnózou je bipolární porucha. Náš odborný poradce Vám určitě fundovaně odpoví na Vaše otázky. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam