OČTŘ-vyhotovení znal. posudku, s kterým nesouhlasím

Bojuji proti zaujatosti PČR/stb metod/.V př.řízení na mě byl vyhotoven znal. posudek-z oboru psychol.a psychiatrie.Je v pořádku práce znalců: 1. Když jsem přišla k znal.posouzení na místo samé,asistentka se omluvila,že znalci mají zpoždění,hodila mi na stůl knihu testů,které jsem vypracovávala,ale šla jsem s tím,že hned řeknu,že nechci vypovídat a podrobit se znal.zkoumání i z důvodu,že to nejde-s druhem,kterého se atak mezi námi týkal tak jak stíhání jsme obnovili soužití,vyříkali a doposud spolu spokojeně žijeme.Začla jsem tedy vyhotovovat pís.otázky IQ u asistentky/s tím,že až znalci dorazí,osobně sdělím,že mluvit s nima nechci.Přišli,já vešla, první věta byla,že nebudeme se nijak zvlášť představovat,protože s druhem žiji dál a nechci vypovídat.Přesto to zakamuflovali,ať si sednu,že si jen tak popovídáme/samozř. chytře-otázky na dětství,koníčky,školu/,otázky psychiatr a psycholožka seděla skoro za ramenem/což nevím jestli je v pořádku se takhle otáčet a druhý Vás skoro zády či bokem pozoruje/. 90% otázek na výše uvedené,jen tak posl. 15.min. na atak můj vůči druhovi.Ptám se je toto jednání znalců v pořádku?Když jsem řekla,že nechci mluvit? 2.Chci se zeptat zda je v pořádku, že se jen odvolávají na důkazy poskytnuté PČR formou-charakterizují viz foto ve spise, či svědek tvrdil-charakterizují,se mnou mluvili ohl. přímého skutku asi 15.mmin., ale přilepují mi různé znalecké diagnozy dle důkazů PČR ve spise. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nejsem soudní znalec, takže o této oblasti vím jen obecné věci. Znalecké vyšetření není totéž, jako odborné vyšetření, které provádí lékař proto, že za ním přijde pacient s potížemi a je třeba stanovit diagnózu a nastavit mu léčbu. Znalecké vyšetření (psychiatrické, psychologické) má posoudit psychický stav posuzované osoby a soudu pak slouží jak důkazní materiál. Po přečtení několika řádků nemohu posuzovat postup znalců, je ale obvyklé, že pokud je vyžadováno psychiatrické i psychologické posouzení, bývají při tom oba znalci. Se závěrem byste měla být seznámena a námitky pak můžete vznést u soudu, pakliže budete mít za to, že tento důkaz svědčí proti Vám (často to tak není) a budete jej chtít zpochybnit.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, bohužel vám vůbec nemohu v tomto případě nic poradit, neboť nemám žádnou podobnou zkušenost a ani nevím, jaké postupy jsou v podobných případech v pořádku a jaké ne. Na vašem místě bych asi předpokládala, že úředníci vědí, co dělají. Pokud máte nějaká podezření, asi by pomohla i rada právníka. Držím vám palce.


Zpět na seznam