Olazapin

Dobrý den, můj syn zkolaboval, na psychiatrické pohotovosti mu dali blistr olazapinu mylan síla 10g, lékař se asi domníval ,že jde o schizofrenii, pokud se spletl, mohlo synovi užívání léku téměř celého blistru ublížit, či stva zhoršit. zacal užívat v něděli 30.7. 2017 jeden denně stav se jen trochu zlepšil. Předem děkuji zoufale za odpověď Č
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podávání olanzapinu Vašemu synovi uškodit nemůže, je třeba ale dobře vyšetřit o co se v jeho případě vlastně jedná, co je míněno oním zkolabováním, které zmiňujete. Antipyschotika, mezi něž olanzapin patří, se podávají i u psychotických poruch, které se nakonec ve schizofrenii nevyvinou. Je ale třeba stav pacienta sledovat a třeba s odstupem provést další vyšetření a zhodnocení vývoje poruchy, zkrátka zjistit, o co vlastně šlo. K tomu je dobré být s psychiatrem v kontaktu a ptát se ho. Držím palce.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji, že máte zájem i o odpověď peer konzultanta, i když v případě tohoto dotazu Vám asi nebudu schopna přinést nějakou uspokojivou odpověď co se týče užívání a účinků zmíněného léku. Problematiku medikace je třeba vždy konzultovat především s lékařem. Já s tímto typem léků nemám žádnou osobní zkušenost, ale rozumím tomu, že máte o svého syna obavy a že bez dostatečných informací necítíte jistotu, že je postup léčby správný . Píšete, že lék synovi předepsali na ambulanci. Předpokládám, že jste domluveni na nějaké návazné kontrole, protože užívání těchto léků jistě není nárazové a krátkodobé. Doporučila bych Vám proto obrátit se se svým dotazem na psychiatrického lékaře. Každý pacient má právo na informace o léku, který užívá, i o důvodech, pro které mu byl daný lék předepsán. Požádejte lékeře, ať Vás blíže seznámí s diagózou i postupem léčby. Věřím, že Vás tyto informace následně uklidní a přeji Vám i Vašemu synovi brzké zlepšení psychického stavu.


Zpět na seznam