Panicka Porucha Uzkostne Stavy

Dobrý den, beru asi dva roky Elicea 10mg Zezačátku celej potom dlouhou dobu jen půl prášku, při poslední panické atace se mi moje stavy strachu a neprimerene obavy vrátili, asi i z duvodu ztraty zamestnani , Pani mi to zvysila na 1,5 prášku Elicie 10 MG. Ale na noc mi predepsala i Antypsychotika Engonzal 5mg nejak tak se jmenují, ale do nich se mi moc nechce nejsem přesvědčený že je musím brát v noci jsem klidný a spím dobře. Čemu pomůže prášek Olanzapinu5mg pred spaním ? Díky za odpověd.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud původní dávka antidepresiva (Elicea) nestačí, bývá prvním pokusem její navýšení, k čemuž u Vás došlo. Antipsychotika jako olanzapin se někdy používají v malých dávkách k podpoře či posílení účinku antidepresiv. Dávají se na noc, protože mají sedativní účinek, ale jejich hladina zůstává pak vyrovnaná i během dne. Toto je nutné probrat s lékařem, který Vám léky ordinuje, je třeba se podrobně ptát na to, čemu nerozumíte a co Vás k tématu léčby zajímá. Při úzkostných stavech, zvlášť pak, souvisí-li míra jejich vyjádření s vnějšími stresovými vlivy, je pak účinná psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, moje zkušenost je, že jsem vše probírala se svým lékařem a chtěla po něm vysvětlení. Rozumím vám, že se vám nechce brát prášky, pokud nejste přesvědčen o jejich užitku. Ale jen váš lékař zná vás i vývoj vašeho onemocnění, proto vás chci povzbudit, abyste se ptal a nedal se případně odradit. Je možné, že vám lékařka zvýšila dávkování právě s ohledem na vaši aktuální situaci, vždyť ztráta zaměstnání je stres a není divu, že vás rozhodila. Z vlastní zkušenosti s depresí a úzkostí vám ještě můžu doporučit rozhovory s psychoterapeutem, ty mi při odstraňování strachů a obav pomohly snad ještě víc, než léky. Hodně štěstí.


Zpět na seznam