Porucha osobnosti

Vážená paní doktorko či doktore Kvůli prolínání emočně-nestabilní poruše osobnosti a celkovému disharmonickému vývoji osobnosti jsem začala plánovat sebevraždu.Nyní jsem hospitalizovaná na krizovém centru v Bohnicích.Tamní psychologové a lékaři mi doporučili KBT terapii s hospitalizací. V Bohnicích se bohužel nespecializují na léčbu poruch osobnosti. Můžu se u vás objednat k hospitalizaci? Pokud se zde na tento problém nespecializujete, mohli byste mi prosím doporučit pracoviště, kde je možná hospitalizace s KBT kvůli poruše osobnosti ? Moc vás, prosím o radu opravdu nevím,kam se s tímto problémem obrátit. Pojišťovnu mám 205.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Váš ošetřující lékař by Vám měl také doporučit další péči po propuštění z krizového centra. Při léčbě poruch osobnosti se uplatňuje dlouhodobá psychoterapie, což nemusí být jen KBT, která právě díky své dlouhodobosti probíhá především ambulantně. Hospitalizace by pak měla být omezena především na krizové stavy a období podstatného zhoršení, tu poskytují i ostatní oddělení PN Bohnic.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, neumím vám sice poradit, kde se objednat, ale chci vám napsat něco k sebevraždě po vlastní zkušenosti s duševní nemocí. Mám úzkostně-depresivní poruchu a byly doby, kdy jsem skutečně toužila nebýt, kdy mou jedinou úlevou byla představa, že bych usnula a už se nemusela probudit, kdy mě děsila představa dalšího života a utrpení, které mě v něm čeká. V té době jsem začala chodit na psychoterapii a někdy se upínala jen k dalšímu setkání a počítala dny, které do něj zbývají. Trvalo to nějakou dobu a nebyla to snadná práce, objevy v psychoterapii byly pro mě někdy hodně bolestné, ale byl u toho se mnou někdo, kdo mi rozuměl, dával mi najevo porozumění a podporu – a díky tomu jsem to vydržela. Postupně mi začalo být líp a teď jsem ráda, že jsem to nevzdala. Přeji vám, ať najdete v psychoterapii podobnou úlevu a zlepšení do dalšího života. Vzpomeňte si vždycky, že nejste sama, kdo máme podobné potíže, a stejně jako my ostatní uvěřte, že se dají zmenšit na únosnou míru. Život bývá i těžký, ale díky terapii uvidíte, že přes všechny těžkosti je v něm i mnoho krás. Moc vám držím palce.


Zpět na seznam