PpAgorafobie

Dobry den. Tyden beru AD Sertralin, chci se zeptat, zda je mozne ze se na zacatku lecby stav zhorsi. mam porat strach a nabehy na panicke ataky. Dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, na začátku léčby serotoninovými antidepresivy, kam patří také sertralin, se může stát, že se vnitřní napětí na krátký čas ještě zvýší, člověk může též mít i jiné problémy, nejčastějším je nevolnost. Měl by na to být lékařem upozorněn, někdy se začíná s podáváním malých dávek, které se postupně navyšují. Tyto potíže by měly během několika dní až málo týdnů odeznít.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, lék, který užíváte, neznám, ale obecně je možné, že na začátku léčby se stav zhorší, sama mám podobnou zkušenost. Při léčbě psychofarmaky je zapotřebí zpočátku vytrvat a to i proto, že účinek nastupuje třeba až za dva, za tři týdny, nebo až po měsíci a nemoc, nebo nějaká psychická nepohoda může pokračovat stále dál. Jeden týden je z hlediska braní léků prostě málo, doporučuji to nějakou dobu přežít a konzultovat svůj aktuální stav vždy při návštěvě lékaře, popř. i telefonicky, pokud Vám to lékař dovolí. Například když já jsem měla za to, že léky, které užívám, mi nezabírají dostatečně a že mají příliš vedlejších účinků, bylo mi doporučeno vydržet tři měsíce a po této době mi byla medikace změněna po dohodě s lékařkou a to k lepšímu. Přeji Vám, aby se Vám ulevilo.


Zpět na seznam