PROSBA

BERU ASI ASENTRU 50MG + NYNÍ ASI TÝDEN 100MG + LAMICTAL 100MG A VEČER XANAX PŮLKU NECÍTÍM SE NEJLÉPE A K TOMU TEN PŘECHOD LÉKAŘKA MĚ NECHCE PŘEMEDIKOVAT- MÁM OCD+ PANICKÉ STAVY MYSLÍTE ŽE JE MEDIKACE V POŘÁDKU????
Avatar

Zuzana Foitová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tato medikace je jednou z běžných a vyzkoušených možností léčby obsedantně kompulsivní poruchy s panickými stavy. S xanaxem je třeba zacházet opatrně - nezvyšovat dávky a nebrat dlouhodobě, neboť se může na něj vytvořit závislost. Zdá se, že Vám ošetřující lékařka zvýšila dávku asentry, což je lepší řešení. Účinek bude nabíhat alespoň 14 dnů. Obecně se nedoporučuje dělat časté a rychlé změny medikace, je třeba Vaší trpělivosti. Změny hladin hormonů, jako např. u žen v přechodu, mohou psychický stav ovlivňovat, to však musíte konzultovat s ošetřující lékařkou nebo gynekologem. Existují ovšem i jiné možnosti léčby než léky, hlavně psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, k medikaci nejsem bohužel zcela kompetentní radit, snad jen to, že úleva opravdu přijde až po nějakém čase nasazení léku. Tak držím palce.


Zpět na seznam