špatné spaní

Dobrý den.Užívám lék Elicea 20mg denně asi jeden rok na deprese.Mám špatné spaní a pan doktor psychiatr mi předepsal lék buronil na spaní beru ho asi měsíc nanoc jednu tabletu ale moc mi nepomáhá,nevím jestli by nebylo lepší brát něco lešího než buronil.Podle psychiatra je buronil nejlepší na užívání na delší dobu.Prý není návykoví.Jsou ještě jiné farmaka na spaní které nejsou návykové a účiné na delší užívání.Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, řekl bych, že zkušenosti i "s tím na to či ono nejlepším" lékem je třeba dát stranou, pokud se tento lék míjí u konkrétního pacienta účinkem. Také je známo, že existuje více látek, ať již ze skupiny antidepresiv či antipsychotik, které je možné používat na podporu spánku dlouhodobě. Nemohu po internetu doporučovat medikaci, protože Vás jako pacientku a Vaše problémy neznám. Pokud máte k panu doktorovi důvěru, obraťe se se na něj o podrobnější konzultaci.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, když jsem se léčila s depresí, měla jsem dobrou zkušenost s Mirzatenem, který je antidepresivum, ale zároveň je výborný na spaní. Od známých vím, že podobné zkušenosti měli i s Tritticem. Ale každému léky zabírají jinak, chce to vytrvat a zkoušet a hlavně mít lékaře, se kterým vše můžete probrat a máte k němu důvěru. Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit kromě léků taky přemýšlet o příčinách deprese a zkusit změnit to, z čeho deprese pramení. Mně osobně vyléčilo až toto. Držím vám palce.


Zpět na seznam