stres

Dobrý den , doktorka mi předepsala Itakem ráno půl prášku týden , teď je druhý týden začala jsem brát celý.Pak beru neurol 0,25 ráno a večer.Bojím se vyjít ven aby mi nebylo zase špatně na omdlení,nohy se mi podlamují, vezmu neurol 0,25 a zmizí to.Je to stres nebo deprese?děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Itakem je antidepresivum, které se předepisuje u úzkostí a depresí. Podle současných poznatků obě skupiny poruch se stresem souvisí. Úzkost v tom bližším smyslu stresové reakce, deprese spíše jako kumulace dlouhodobého stresu, kterému člověk není schopen efektivně čelit. Pokud Vám takto rychle pomůže jedna tableta 0,25mg Neurolu, řekl bych, že úzkostná složka Vašich potíží je podstatná. Jak se to u Vás odvíjí Vám pak může pomoci poodhalit psychoterapie.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za důvěru, se kterou se obracíte na naši poradnu a máte zájem i o odpověď peer poradce. Chápu Vaše potíže, zažila jsem období depresí, kdy jsem měla také problémy s vycházením ven, vždy mě to stálo velké úsilí a ani léky mi příliš nepomáhaly. Pozitivní je, že Vám léky pomáhají a po neurolu potíže zmizí. Co se týče Vaší konkrétní diagnózy, od našeho odborného poradce získáte jistě kompetentní odpověď. Být na Vašem místě, zeptala bych se rozhodně také Vaší lékařky. Přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam