Svalové zaškuby

Dobrý den,mám dceru 11let a rok a čtvrť bojujeme se silnymi svalovymi zaskuby.Začlo se to projevovat loni v lednu zaskuby po celem těle.Pak se přidalo posmrkavani to prestalo pak začlo takove skytani.Po vsem vyšetřenich ,kdy se vyloučilo neurologicke příčina tak zaclo kolečko psycholog a psychiatr.Uzivala magnesium přírodní podpůrné přípravky a Fytomineral,ktery ji zklidnil,o prazdninach přišly uzkostne stavy,vratily se tiky,po nastupu do skoly se to zmirnilo ba zmizelo.Letos v lednu to začlo znovu v silnější verzi zaskubu a takoveho vokalniho tiku(škyt).Pani psychiatricka mi tvrdí,ze se u ni nejedna o Touretuv syndrom.Nevim si uz rady,chvilku se to uklidnilo a ted tyden co se zase vratily zaskuby.(Mava to s ni hodne).uziva Medorisper,Chlorprotexin a čínskou medicínu.Byli jsme na kineziologii a tyky nic.dekuji za Vas nazor.Kamradova (ještě občas si stezuje na nocni nebo vecerni stavy,kdy ji to brani usnout,ze stale vidi nějak vzdaleně neumi to vysvětlit,ale boji se techto stavu)
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, bohužel Vám v tomto těžko mohu poradit více, než dětský psychiatr Vaší dcery, který by Vám měl sdělit, jak problémy hodnotí on sám. Má-li dcerka psychologa, bylo by užitečné také zmapovat, zda se jí v životě neděje něco, s čím si neví rady, nebo čeho se bojí (škola, spolužáci, rodina, sebevědomí, sebehodnocení, strategie, pomocí kterých se vyrovnává se zátěží, úzkostné stavy apod.). Děti též mohou profitovat z rodinné terapie. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, bohužel nejsem kompetentní vám na tento dotaz odpovědět. Moje vlastní zkušenost s duševním onemocněním je z úplně jiné oblasti. Dovedu si představit, že by se takto mohly projevovat i úzkostné stavy, já jsem měla při úzkosti často nutkavé pokašlávání a pocity něčeho uvíznutého v krku. Ale opravdu se více nemohu vyjadřovat. Přeji vám, ať se vše zase spraví.


Zpět na seznam