Turnov

Dobry den beru lek citalec10 a leky na vysoky tlak jsem stale unavena drive jsem byla aktivnejsi ted me nic netesi prosim o radu chce se mi stale spat jsem hned vycerpana dekuji za radu
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Váš dotaz obsahuje velmi málo informací, což evokuje řadu otázek. Jak dlouho antidepresiva užíváte (zabírají totiž s odtupem týdnů), zda jste zdravá po tělesné stránce (únava), zda za Vašimi potížemi není nějaký dlouhodobý stres (vztahy, práce...) atd. Jinak Citalec sám většinou únavu nevyvolává a sběžnými léky na vysoký tlak se snáší. To jsou otázky na lékaře, který Vaši léčbu řídí, držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, pokud s léky začínáte, může tělo zpočátku reagovat na změnu velkou únavou, než si zvykne. Zkuste po nějakou dobu chodit dřív spát, pokud vám to nebude zasahovat do života příliš, zřejmě to přejde. Jinak doporučuji poradit se nejlépe s psychiatrem ohledně oné kombinace těch dvou léků, jestli není nevhodná a není vám zle z toho. Touhle dobou z jara bývám unavená i já, snažím se to léčit přísunem C vitamínu, který prý pomáhá na jarní únavu a alespoň mírným pohybem. Je také možné připočíst vliv deprese, berete antidepresivum a deprese samotná může únavu mnohdy vyvolávat, zhoršovat. Přeji vám, ať jste brzy fit.


Zpět na seznam