Už se to ve mě delší dobu hromadí 2

Musím dodat, že to horší je to, že mi tam někdo napsal, něco co si každý vyloží tak, že já si myslím, že jsem ufo, přitom stačilo jenom změnit písmenko, napsát otázky a místo odpovědí ... Nikdy jsem nevěřila na ufo a nikdy jsem si nemyslela, že jím jsem a nikdy jsem neletěla vrtulníkem a tak mě zajímá, kdo má zájem o to, se mě zbavit, když jsem nikomu nic neudělala a to co mi někdo provedl, jsem zamlčela.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho příspěvku jsem já pochopil to, že jste měla neshodu s matkou a že v souvislosti s tím Vám vyvstaly vzpomínky na událost z minulosti, kterou stále prožíváte jako křivdu. Že někdo (asi lékař) o Vás zapsal do dokumentace z hospitalizace něco, co pokládáte za nepravdivé a co Vás mohlo potenciálně poškodit. Z příspěvku je zřejmé, že Vás to stále tíží, nicméně není mi zcela srozumitelný obsah (o co konkrétně šlo) a postrádám v něm otázku (jsme poradna). Vyvolává to dojem nesrozumitelnosti či tajemnosti. Možná by pro Vás bylo užitečné učit se nalézat způsob, jak o sobě dát zprávu způsobem, který bude srozumitelný tak, aby tomu ten druhý rozuměl a abyste se v situaci dokázala dobře zorientovat i Vy. K tomu může přispět psychoterapie či psychosociální rehabilitace.
Avatar

Michal Kašpar

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, podle toho, co píšete, řešíte hodně věcí najednou. Po pozorném pročtení Vašeho dotazu, který je srozumitelný jen zčásti a působí neurovnaně, jsme konstatovali, že Vám vadí, jak Vaši lékaři přijímají Vaše slova. Záznamy z hospitalizací mají jen krátkodobý význam. Dobrá rada není úplně nasnadě. Pokud někomu důvěřujete, svěřte se mu se svou potřebou najít vhodného odborníka - psychoterapeuta, lékaře, psychologa nebo i sociálního pracovníka či peera. Takový člověk Vám pomůže se zorientovat ve Vaší složité situaci a zajistit Vám potřebnou léčbu a řešení dalších problémů. Mně se vyplatilo být trpělivý a otevřený ke svému lékaři a terapeutům. Hodně mi pomohla rodina. Není ovšem neobvyklé, že vztahy v rodině jsou důsledkem nemoci narušené a dochází k nedorozuměním, vždy je dobré zachovat klid , možná by byla řešením i rodinná terapie.


Zpět na seznam