úzkostná porucha

Dobrý den, je mi 49 let, již 12let se léčím u psychiatra s úzkostnou poruchou. Beru 2 tablety Sertralin 50mg, a 1/2tablety Prosulpin.V nouzi dle potřeby Oxazepam. Poslední rok se mi začínají vracet nepříjemné stavy provázející úzkostné stavy jako pocení, zimnice, brnění rukou, bušení srdce, pocit nedodechnutí, svalové záškuby, tíseň,nevolnost,popř.nervový průjem. apod. Chci se zeptat,jestli po tolika letech užívání stejného léku už na mne nepůsobí tak jak by měl, a zda by nebylo od věci nějakým šetrným způsobem změnit dávkování,popř. celou medikaci. Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, takové věci se při léčbě mohou stát, může to být tak, jak popisujete. Někdy stačí navýšit dávku (v případě sertralinu je ještě rezerva), popřípadě medikaci upravit pomocí dalšího farmaka, nebo ji změnit. Je třeba to konzultovat s Vaším psychiatrem, který se s vámi může domluvit na nejřijatelnějším řešení.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám zkušenost s úzkostnou poruchou ani s léky, které užíváte. Přes 20 let se léčím s bipolární poruchou a za tu dobu jsem vystřídala řadu léků, málokteré jsem užívala dlouhodobě, zažila jsem i období bez medikace. Nestalo se mi, že by nějaké léky, které jsem užívala, ztrácely na účinnosti, kromě léků na spaní. Nevím, jak je to v případě Vaší medikace. Bylo by, myslím, dobré probrat situaci s Vaším ošetřujícím lékařem. Věřím, že najdete řešení, které Vám pomůže. Přeji hodně štěstí a držím palce.


Zpět na seznam