vedlejší učinky haloperidolu

dobry den,potřebovala bych se poradit,muj psch.mi doporučíl haloperidol depot,a mam najednou upne stuhlé celé tělo,je to velmi mepříjemné,taky se mi zastavili a já neudělám krok,protože to nejde.taky se léčím na epilepsii,nemuže to nějak souvislost?dekuji za každou odpověd.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, co se týká vlivu haloperidolu na zhoršení epilepsie, tak ten u tohoto léku není významný. Vedlejší nežádoucí účinky, které popisujete (ztuhlost, poruchy motoriky), se u něj¨bohužel poměrně často objevují, ve větší míře, než u většiny antipsychotik. Pak je třeba zvážit, zda v léčbě pokračovat, či zda není možné snížit dávku, nebo přejít na jinou depotní injekci, která tyto problémy nedělá v takové míře. Také existují léky, které tyto problémy zmírňují. je třeba to sdělit Vašemu psychiatrovi, aby mohl zvážit další postup.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, je třeba to lékaři říci. každý snáší léky jinak, ale tohle mi nepřipadá být v normě. Pokud by se váš stav velmi zhoršil a nemohla jste se spojit s psychiatrem, můžete vyhledat pomoc třeba i jinde, třeba na příjmové ambulanci psychiatrické. Jinak odkazuji výše na MUDr. Příhodu. 


Zpět na seznam