Zavislost

Dobrý den, jsem emočně závislá. Diagnostikoval mi to psycholog. Asi po 2 měsících jsem si to pak sama uvědomila. Žila jsem v tom asi cely život. Teď mi je 28. Co mužů dělat? Jsou nutné nějaké sezení nebo to mužů zvládnou sama? Dekuju
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, někdy není až tak důležité, co psycholog diagnostikoval, ale spíš to, jestli Vám Vaše potíže vadí a chcete to změnit. Pak se nabízí léčba, z toho, co píšete, tak pravděpodobně psychoterapeutická. Ta spočívá v pravidelných sezeních, kterých je třeba více, podle situace. Emoční závislost (zpravidla na druhých lidech) většinou vychází z hluboce zakořeněného procesu vztahu, který si člověk vytvořil sám k sobě (tzv. sebepojetí) a který ovlivňuje jeho postoj ke světu. Jednorázová konzultace tohle může odhalit, ale k řešení je zpravidla třeba systematické psychoterapie, pokud se tedy člověk rozhodne jít cesou odborné péče.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, víte, pro nás peer pracovníky není tak důležité, jakou  má člověk přesně diagnózu, ale zda dokáže žít i s omezeními, které má. Proto se s diagnózou tolik netrapte. Abych vám opravdu mohla poradit, musela bych mít více informací. Pokud Vás přiklepnutá diagnóza trápí, nebo se Vám v životě nedaří, máte samozřejmě právo vyhledat někoho, kdo vám pomůže, zrovna tak si dokáži představit, že se to dá zvládnout i jinou cestou. Budu Vám držet palce.


Zpět na seznam