Zhoršení stavu

Dobrý den,prosím o radu.Brala jsem pět tydnu cipralex10mg zlepšení malé .Pani doktorka navýšila na 15mg. Zhoršila se mi deprese a úzkosti nevím zda to neni také tím ze mi koncem listopadu zemřel bratr.Mam jen strach aby mi léky pomáhaly beru je již po třetí vždy mi pomohl ale teď mám strach.Dohromady zatim šest tydnu beru léky k tomu půlku neurolu na úzkosti .Dekuji velmi za odpověď Jarmila
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den Jarmilo, jak píše peer poradkyně, antidepresiv existuje celá řada a většinou se vhodná léčba najde, to je na to probrat to s Vaším psychiatrem. Navíc úmrtí blízké osoby často sehraje roli spouštěče nebozhoršení stávajících problémů. Tady by Vám mohl zase prospět psycholog či psychoterapeut. Držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám vlastní zkušenost s cipralexem, užívala jsem antidepresiva jiného typu. V průběhu času jsem jich vyzkoušela několik. Zažila jsem i situace, kdy léky příliš nepomáhaly, takže rozumím Vašim obavám. Ve spolupráci s ošetřujícím lékařem jsme ale vždy našli vyhovující řešení buď ve změně léků, nebo v jejich dávkování. Přeji hodně štěstí a držím palce.


Zpět na seznam