Deprese pokračování

Nedokáži se nijak už rozhodnout, žádný psychiatr mi narovinu neřekne, že po těchto lécích nakynu 20 kg, jako prase. To není vtipné, je to zoufalé, nikdy bych se s tím nesmířila. Jenomže už jen polehávám, ani jarní krásné počasí do mě nevlije sebemenší trochu "života", jiskry. Nebaví mě nic doma, nemám sílu cokoliv podniknout, k čemukoliv se rozhodnout, nemám chuť s nikým mluvit. Jediná myšlenka už je jen na tu injekční stříkačku s nějakou látkou, co by mé utrpení ukončila.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, prokázáno je, že mozek spíš ničí dlouhodobá deprese, dnes je to prokazatelné i sofistikovanými zobrazovacími metodami, které jsou schopné krom obrazu také zachytit funkčnost. Deprese představuje pro tělo dlouhodobý stres, organismus se stresu brání svým způsobem, který, pokud není funkční, ve výsledku situaci dále zhoršuje. S imunitou to může souviset také. Existuje několik desítek antidepresiv, z nichž jen některá mají vliv na přibírání, krom toho ne u každého. Tedy souhrnem, utrpení, které zažíváte, stojí za to léčit, na odbornou péči se obrátit, třeba tak, jak doporučuje naše peer konzultantka, ale je třeba začít. Přeji Vám odvahu a odhodlání k takovému rozhodnutí.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Chápu, že se cítíte velmi mizerně při takto těžké fyzické obtíži, nevzdávejte to. Na Vašem místě bych uvažovala o hospitalizaci, nebo nějaké formě intenzivní terapie krizového centra. Také jsem měla v životě období, kdy jsem neviděla výsledky svého snažení a myslela si, že má situace je neřešitelná. V krizovém centru vás mohou podpořit v dalším úsilí a práci na tom, aby se dala situace řešit a nacházeli jste další motivaci. Antidepresivy se léčím cca 10 let. Ztloustla jsem po nich v kombinaci s antipsychotiky při intenzivní léčbě asi 15 kg, po postupném snížení dávek a změnách medikamentů jsem zase cca 5kg shodila, přispěl k tomu i relativně zdravý životní styl, který sám osobě pomáhá i na psychiku, snaha se hýbat a chození do práce. Proberte to s lékařem, jestli by nešlo užívat medikaci, po které se nepřibírá tolik. I když podle mého názoru je lepší cítit se psychicky lépe s několika kily navíc, než trpět. Mám alergii na celou řadu potravin, takže i já musím hlídat jídelníček. Předpokládám, že jste v péči lékaře, který by měl dle mého mínění zkoumat také potravinové intolerance a imunitu. Antidepresiva podle mě zánět mozku nezpůsobí, otravu v předepsané dávce také ne.


Zpět na seznam