L-Tryptofan

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, od které firmy a který konkrétní výrobek by mi mohl pomoci Trpím úzkostnými poruchami.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v poradně není možné doporučovat, a tím také dělat reklamu, jednotlivé výrobky a firmy. To se týká léků. L-Tryptofan je navíc potravinový doplněk, s tím by Vám pomohl spíš lékárník. Trpíte-li silnými úzkostmi, je vhodné se obrátit na odborníka, psychiatra či klinického psychologa.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz ohledně medikace při úzkosti. Hned na začátku Vám bohužel sdělím, že takhle po internetu na dálku, bez znalosti Vašeho stavu se nedá poradit něco obecného, co by hned účinkovalo. Léků na různé duševní poruchy existuje mnoho a některý lék nemusí zrovna vyhovovat právě Vám. Pokud uvažujete o medikaci, na Vašem místě bych se obrátila na lékaře (praktický lékař, psychiatr), který Vám může něco vhodného doporučit. I samotná medikace a zkoušení různých preparátů ke zlepšení psychického stavu by měla probíhat pod dohledem odborníka – lékaře. Nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Jinak existují různé metody, jak čelit stavům jako je úzkost, obavy, strach, vnitřní neklid. Některé z nich Vám zde píšu: např. v ten okamžik, kdy cítíte úzkost, si připomínejte, že tento stav, který prožíváte, také odezní nebo se zaměřte na něco zcela jiného kolem sebe, abyste odvedl pozornost od těchto nepříjemných pocitů. Může pomoci i uvolnění svalů (Jacobsonova svalová relaxace), dostatek odpočinku a klid, pozorovat a kontrolovat svůj dech (nádech, zadržení dechu na pár vteřin a hluboký výdech do břicha), ukotvení v „tady a teď“, nohama na zemi apod. Doufám, že jsem Vám tímto mohla poskytnout některé možnosti ke zlepšení Vašeho stavu. Držím palce, ať se Vám daří.


Zpět na seznam