Prothiaden 25mg.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kvůli správnému používaní léku k léčbě deprese Prothiaden 25mg. V příbalové informaci píšou, že lék se do 18 let nepodává, ale psychiatr předepsal užívat tento lék, 1 tabletu, synovi, ale tomu je 11 let a váží 35 kg. Je toto možné?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Prothiaden (dosulepin) je staré vcelku účinné antidepresivum, které je svou strukturou velmi podobné Dithiadenu (bisulepin), který se používá k léčbě alergických reakcí. Dříve se u dětí běžně podával, nicméně měl nezřídka i nežádoucí účinky a hlavně nejsou kvalitní studie, které by doložily jeho bezpečnost a účinnost při podávání u dětí. Proto je nyní v příbalovém letáku uvedeno, že se dětem nemá podávat (dříve tam bylo dávkování pro děti rozepsané také). Dnes se u dětí preferují hlavně novější antidepresiva, kde jsou studie k dispozici. Vím, že někteří psychiatři na Prothiaden přesto nedají dopustit, nicméně to by Vám měl vysvětlit lékař, který se Vašeho syna rozhodl tímto přípravkem léčit.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Zaškrtla jste, že máte zájem i o odpověď peer poradce. Jako peer odpovídám na dotazy na základě své vlastní zkušenosti s duševními obtížemi. Sdílím, co mi pomohlo a pomáhá v zotavení se z nich. Nejsem tedy lékař a dávkování léků nerozumím. Uvedený lék neznám ani ze své vlastní léčby - užívám jiný typ antidepresiv. Odkazuji Vás tedy na odpověď svého odborného kolegy v poradně a přeji Vám i synovi jen vše dobré a úspěšnou léčbu.


Zpět na seznam