Abstinencni priznaky z vysazeni leku.

Dobry den, 4 roky jsem brala apoparox cca 20-30 mg na uzkostne stavy, byla mi diagnostikovana agorafobie a socialni fobie. Cca pred tydnem moje psychiatricka prisla na to, ze neni vhodne kombinovat apoparox s kapkami do oci proti glaukomu (zelenemu zakalu) a predepsala mi citalex. Po citalexu mi bylo neuveritelne spatne, proto jsem ji kontaktovala a ona mi nejdrive snizila davku a pak mi lek okamzite vysadila. Nyni asi paty den na jeji doporuceni neberu zadna antidepresiva. Dnes jsem ji opet kontaktovala, ze mi stale neni dobre a navic mam zavrate, rozostrene a sekane videni, prujem, cela se klepu a vubec nespim. Jeji odpoved byla, ze to bude nejspise viroza a at kontaktuji obvodniho lekare… Ten mi vsak rekl, ze jsou to abstinencni priznaky z nahleho vysazeni leku. Prosim o radu, na koho se v tomto pripade obratit, kdyz psychiatricka odmita pomoct? Nikdy mi takhle spatne nebylo a viroza vypadala dle me rozhodne jinak…. Prece jenom svoje telo znam :) Dekuji za odpoved.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při náhlém vysazení antidepresiv, vvlášť poté, co byla užívána dlouho, se může syndrom z vysazení projevit podobnými problémy, proto se mají antidepresiva vysazovat pozvolna. Lékařka by Vám odmítnout pomoc neměla, netuším, kde žijete, ale v Praze či v Brně je možné se obrátit na některé z krizových center, popřípadě zkusit jinou ambulanci či lůžkové zařízení.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Líbí se mi Vaše věta "Přece jenom svoje tělo znám.". Považuji za nejlepší řídit se Vašimi pocity. V mém případě probíhalo vysazování antidepresiv pozvolna několik týdnů a zároveň mi lékařka během vysazovaní původních léků postupně zvyšovala dávku léku nového. Věřím, že u Vás může jít o abstinenční příznaky. Již jste se obrátila opakovaně na svoji psychiatričku a pomoci se Vám nedostalo. Napadá mě, zda máte možnost navštívit některé z Center duševního zdraví? Zde by se Vám pomoci dostalo. Přikládám užitečné kontakty, kam se obrátit pro pomoc: https://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam