Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


AD Sertralin Actavis - nežádoucí účinky

Dobrý den, od 14.10. beru antidepresiva Sertralic Ac., prvních pět dní dávka 25mg a po 5 dní navýšení na 50mg (zhruba 10-11 dní), poté jsem opět snížila dávku na 25mg, panické ataky to zmírnilo, ale odezněla chuť na sex, začaly mi padat vlasy, mírné sucho v ústech. Dávku jsem navýšila na 50mg - momentálně je to 4. den co beru AD. AD mi byly předepsány praktickým lékařem. Měla bych nechat 50mg alespoň celý měsíc? Případně, vymizí tyto nežádoucí účinky - vypadávání vlasů, chuť na sex? Moc děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vypadávání vlasů po vcelku krátké době užívání sertralinu obvyklé není, zde bych se poradil s Vaším lékařem a nechal udělat další vyšetření, např. štítné žlázy. Co se týká libida (chuti na sex), tak zde jsou jeho poruchy v souvislkosti s užíváním sertralinu a jemu podobných antidepresiv celkem časté. U někoho odezní, ale u někoho přetrvávají dlouhodobě.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, se Sertalicem AC jsem se zatím nesetkala. Mám ale zkušenost s užíváním jiných antidepresiv a vím, že většinou zabírají až po celkem dlouhé době. Na Vašem místě bych tedy nějaký čas (možná i ten měsíc) počkala, zda se nepříjemné vedlejší účinky Sertalicu nezmírní, či nezmizí. Pokud ne, domluvila bych si schůzku přímo s psychiatrem, se kterým bych pak řešila další postup. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam