ADHD, úplná anorgasmie, nízký tlak...současně

Dobrý den, četla jsem, ze nektere leky na ADHD se nesmí/nebo jsou rizikove užívat při zvysenem nitroocnim tlaku, nizkem krevnim tlaku (oboje muj případ) a ještě navíc mohou způsobit potíže s orgasmem - ten jsem nezazila nikdy a právě to bych také ráda léčila. Není to začarovaný kruh? Chystam se navstivit sexuologii, ač nevím, jestli mám vůbec naději něco změnit. Samotna PT mi nepomohla. Tedy pomohla o něco lépe naučit se komunikovat s lidmi a udělat si čas pro sebe. Děkuji za názor
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, máte pravdu, že nejběžněji používané léky na ADHD se při glaukomu podávat nemají, přesněji by Vám měl odpovědět Váš oční lékař. Anorgasmie může mít mnoho souvislostí a máte pravdu, že návštěva sexuologa je v takovém případě na místě.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Váš dotaz, který se týká kombinací léků, ponechám na psychiatrovi a budu se věnovat druhé části textu. Ohledně začarovaného kruhu - svým způsobem to tak také vnímám. Léky, které užívám, mi způsobují nepříjemné vedlejší účinky. Např. po lécích na spaní mívám děsivé noční můry a celé dopoledne bývám zmámená. Ale bez nich nemohu usnout a velkou část noci jsem vzhůru a hlavou mi nezadržitelně proudí změť nepříjemných myšlenek a únava je druhý den nepřekonatelná. Takže volím léky. Myslím si, že návštěva sexuologie je dobrý nápad. Odborník, který s Vámi podrobně probere Vaše obtíže, může zodpovědět Vaše otázky a nabídnout pomoc. Také určitě nebyla na škodu psychoterapie, o které se zmiňujete. Pro mě osobně to je základ léčby. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam