Agorafobie a řidičský průkaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s lékem na úzkost Lyrica 20mg/ml. Beru tento lék přes rok, nyní se mi dávka snížila na 1ml ráno a v poledne, 6ml večer. Mohu s tímto lékem řídit motorová vozidla? Děkuji předem za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, u daného léku je třeba opatrnosti především na začátku jeho užívání, kdy pacient neví, jak na něj bude reagovat. Jinak užívání pregabalinu (Lyrica) nevylučuje způsobilost k řízení.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s Lyricou nemám žádné zkušenosti a nemohu ani posoudit účinky Vašeho aktuální dávkování Lyricy na Vaši schopnost řídit motorová vozidla. Jak jste si pravděpodobně přečetla v příbalovém letáku, přípravek Lyrica může způsobovat závratě, ospalost a snížení soustředěnosti. Neměl/a byste řídit motorová vozidla, obsluhovat stroje ani provádět jiné potenciálně nebezpečné činnosti, dokud si nebudete jist/a, že tento léčivý přípravek neovlivňuje Vaši schopnost provádět tyto činnosti. Řekla bych, že rozhodnutí je na Vás, záleží na tom, jak se cítíte a jak posoudíte Vaši situaci. Můžete zpočátku třeba zkusit řídit pomalu, po známých a jednoduchých trasách, s asistencí někoho, komu důvěřujete. Uvidíte, jak Vám to půjde. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam