Agresivni zachvaty ve skole

Dobrý den, Syn má ve skole agresivní záchvaty a prý bezdůvodně fyzicky napadá spolužáky. Je ADD, s poruchou osobnosti a narcisticke sklony. Škola si s ním neví rady a v podstatě ho eliminovala od ostatních takže syn tam chodí jen z donucení. Nikdo nevíme co záchvatum předchází a škola se ho bojí. Da se tomuto nějak předejít? Třeba změnou kolektivu?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, dřív, než bych zvažoval změnu kolektivu, obrátil bych se na dětského psychologa či školního psychologa, je-li k dispozici. Nepíšete, jak starý je Váš syn, ale je-li ještě dítě, je předčasné hovořit o poruše osobnosti a narcistických sklonech.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce reaguji na dotazy v poradně na základě své vlastní zkušenosti s psychickými obtížemi a zotavením se z nich. Přiznám se, že s problematických chováním u dětí žádné osobní ani profesní zkušenosti nemám - v práci totiž pomáhám lidem v dospělém věku a sama mám děti ještě velmi malé. Nenapadá mne tedy asi nic jiného, než pokusit se najít co nejlepšího dětského psychologa a s ním synovo chování konzultovat a synovi poskytnout možnost bezpečně hovořit o svých pocitech a důvodech problematického chování. Často se bohužel stává, že ve škole si neumí s potížemi žáků poradit a represe je pak jejich první volba, přestože by nejspíš lépe zafungovala na míru šitá podpora a otevřené vstřícné řešení situace. Vnímám to tak, že agrese a problémové chování je voláním o pomoc, o pozornost, o podporu. Jako matce Vám přeji mnoho sil a vám i synovi přeji nalezení té nejlepší dostupné odborné podpory. Snad se situace brzy zlepší.


Zpět na seznam