Amilia

Dobrý den, trpím generalizovanou úzkostnou poruchou. Beru lék Cipralex v kombinaci s Venlafaxinem. Příležitostně vezmu 0,25 Rivotril. Potíže se nedaří moc zmírnit. Lékař mi předepsal Amilii 50 a já po přečtení, že jde o lék na schizofrenii mám strach si ho vzít. Také mám strach, že se moje nemoc začala ubírat jiným směrem. Co si o tomto léků a mé diagnóze úzkostné poruchy myslíte? Děkuji Vám za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Amilia v této dávce se skutečně používá jako lék, který posiluje účinek antidepresiv při léčbě úzkostných poruch a poruch nálady. Na schizofrenii se používají dávky několikanásobně vyšší.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za dotaz. Chápu, že život s úzkostnou poruchou není jednoduchý. Ale nemám osobní zkušenost. Mohu se jen domnívat, že je plný nejistoty a obav. Obavy, které Vám znesnadňují rozhodování. Jako laik se domnívám, že chce lékař vyzkoušet všechny možnosti, jak zmírnit projevy Vaší úzkosti. Popravdě řečeno, nemám ani osobní zkušenost s léky, které zmiňujete. Proto bych se nebála a Váš dotaz položila svému ambulantnímu psychiatrovi, který Vás zná lépe. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam