Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


Anorexie

Dobrý den,trpím poruchou příjmu potravy. Chtěla jsem se zeptat,jaké jsou možnosti léčby,kromě hospitalizace. Mám 2 malě děti,o které se musím celodenně starat,proto u mě hospitalizace není možná.Předem děkuji za Vaši odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vždy záleží na stupni rozvoje anorexie, tělesném sttavu a hlavně odhodlanosti pacienta se léčit. V řadě případů je ambulantní léčba možná, nicméně je třeba s ní včas začít. Uplatňuje se zde také psychoterapie a svépomocné skupiny. Užitečné informace naleznete např. na http://www.anabell.cz/.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám osobní zkušenost s touto konkrétní poruchou, proto odpověď raději ponechávám na panu doktorovi. Mně osobně na těžkosti s úzkostnou poruchou kdysi hodně pomohl denní stacionář, ale pro vás asi ani tato forma není momentálně vzhledem k celodenní péči o děti možná. Pak bych na vašem místě asi hledala pravidelnou psychoterapii, která bývá možná i v pozdně odpoledních hodinách. Přeji vám, ať poruchu zvládnete.


Zpět na seznam