Antidepresiva kdy zaberou

Dobrý den, beru Eliceu 10mg 22dní, posledních pár dní cítím zlepšení,avšak dnes v noci mě vzbudil vysoky tep, který by 160 a nervozita.Jako by se chtěla rozjet ataka,avšak se nerozjela. Vzbudila jsem manžela a tep za pár minut přešel, jen ta nervozita a pocit v hlavě a na hrudi a únava zůstala. Takové stavy jsem měla i na začátku léčby a právě to odeznělo a zlepšilo se. Může se stále jednat o ustalování hladiny v mozku, že jsou tu a tam takové stavy? Eliceu jsem brala před 4 lety a zabrala mi dobře. děkuji moc za odpověď. Pěkný den V.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, antidepresiva zabírají během dejme tomu 2-3 týdnů, naplno se jejich účinek rozvíjí déle, takže je třeba mít trpělivost. Nevím, s čím se léčíte, ale to co popisujete připomíná záchvaty úzkosti. Zde je možné uplatnit také psychoterapii.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Já sama se také léčím antidepresivy, ale přesto znám z vlastní zkušenosti stavy, které popisujete. Stejně jako můj odborný kolega si myslím, že se jedná o úzkostné stavy, které se často projevují právě bušením srdce, silným neklidem, tlakem na prsou a následně silnou únavou. Doporučuji Vám o těchto pocitech hovořit s Vaším ambulantním psychiatrem, který potřebuje být dobře informovaný o Vašem psychickém stavu, aby mohl Vaši léčbu vyladit co nejlépe. Úzkostné stavy mají často svou příčinu v nějakých niterných obavách nebo třeba v traumatech a psychických zraněních z minulosti. I psychoterapeutická léčba by proto mohla výrazně přispět ke zlepšení stavu. Sama chodím na terapii už několik let a o svých úzkostech zde často hovořím. Vždycky se mi pak hodně uleví a zklidním se. Věřím, že se Vám brzy uleví. Držím Vám palce.


Zpět na seznam