Arafranil

Dobrý den, byl mi nasazen Arafranil. 1.den 25 mg,to bylo v pořádku, ale 2.den 50 mg a začaly nežádoucí účinky- motání hlavy, rozmazané vidění, návaly horkosti jako by ve mně někdo rozlil horkou vodu a zvyšoval se tlak. Jsou tyto potíže důvodem pro vysazení léku nebo jsou to jen počáteční nežádoucí účinky, které ustanou? Zatím s ohledem na nežádoucí účinky zůstáváme na této dávce, ale do budoucna by mělo dojít k jejímu dalšímu navýšení. Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rozmatané vidění, sucho v ústech, závratě, někdy - to jsou nežádoucí účinky, které se objevují po daném léku poměrně často, občas to může být i i vyšší tlak. Obvykle to po čase ustoupí. Vy máte dost malou dávku, je možné, že jste na lék hodně citlivá. Nerozumím pasáži, kde se zmiňujete, jestli nejde o potíže z vysazení, to by muselo znamenat, že jste na Anafranil byla převedena z jiného antidepresiva, což z Vašeho dotazu není jasné. Při podobných potížích při nové medikaci je třeba všechny nežádoucí účinky konzultovat s ošetřujícím lékařem.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Arafranil přímo ze své zkušenosti neznám. Ale s nežádoucími účinky své medikace se také potýkám. Ze začátku je to vždy nejtěžší, pro tělo je to změna. Časem se některé nežádoucí účinky utlumí, ale jiné zůstanou. A bohužel nejsem schopna říci přesně, jak to bude u Vás. Nežádoucí účinky má asi každá psychiatrická medikace. Teď záleží na Vás, jak příliš Vás omezuje, jak Vám znesnadňuje normální fungování. A tohle všechno sdílet se svým lékařem. A společně s ním se rozhodnout o dalším kroku. Zkusit ještě Arafranil nebo jít jinou cestou. Přeji hezký den.


Zpět na seznam