argofan

Dobrý den, brala jsem 2 měsíce argofan 2 x 75mg. Od té doby mám silnou nespavost (nemám hluboký spánek), ztrátu emocí, ztrátu vnitřních smyslů (nemám pocit žízně, hladu, únavy), pocit prázdna v hlavě, ztráta sexuálního libida. Nemám úzkosti, halucinace ani bludy. Následky přetrvávají už 2 roky. I když se snažím být aktivní např. celý den lyžuji, nevyplavují se mi endorfiny. Myslíte, že jsem si mohla poškodit amygdalu či znecitlivět nervovou soustavu? Mohlo by se to spravit nějakou medikací? Jsem už z tohoto stavu zoufalá, nic mě nebaví, jen polehávám. Děkuji za odpověď. Petra
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, mysím, že poškození amygdaly dvouměsíčním užíváním Argofanu před 2 lety je vyloučeno, váš stav připomíná dysthymii čí anhedonii, což je porucha nálady, kdy člověk není schopen prožívat radost. Dřív, než bych se zamýšlel nad medikací, bych doporuščil problém osobně konzultovat s odborníkem formou vyšetření.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, cením si Vašeho dotazu. Vnímám, že Vám obtíže narušují běžný denní režim. To už je stav, kdy bych se obrátila nejlépe na ambulantního psychiatra. Poškodit amygdalu není tak moc reálné. Ale stavy, které prožíváte, musí být nepříjemné. Věřím, že nějaká cesta je, například lépe nastavená medikace. Ale to je opravdu v kompetenci příslušného lékaře. Přeji hezký den.


Zpět na seznam