Argofan

Dobrý den, užívám argofan už dva měsíce a par dní, ale stále necítím jakoby to uvolnění, je to skrz navyšování dávky ? Je třeba ještě počkat nějaký ten týden ? A když zívám mám zvláštní pocit tlaku na hrudi, nevím zdali se to ještě zlepší, ale asi to časem vymizí. Probíhají stále chemické změny v mozku? A čekám jenom až se to všechno ustálí ? Nebo to mám vzdát a přejít na jiné AD. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, s čím se léčíte, Argofan se podává při úzkosti či depresi, u úzkostných poruch potřebuje i delší čas. Po 2 měsících by ale měl být znát aspoň nějaký rozdíl oproti předchozímu stavu. V případě, že jde o úzkost, je na místě zvažovat také psychoterapii.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Vlastní zkušenost s lékem Argofan nemám, ale co se obecně léků, antidepresiv týče, tak se jedná o léky s dávkou látky, která má prodloužené uvolňování a nějaký účinek se dostaví až později. Vyžaduje to naši trpělivost a vytrvalost. Jako udržovací dávka má být podávána nejnižší účinná dávka, která se může časem navyšovat. Pacienti by měli být léčeni dostatečně dlouhou dobu, obvykle několik měsíců nebo déle. Léčba by měla být pravidelně přehodnocována případ od případu. Napadá mě, zda jste informoval/-a o těchto pocitech svého lékaře, který Vám lék předepsal. Je možné, že po konzultaci s lékařem dojde ke změně léku, který budete snášet lépe, a nebudou se objevovat vedlejší účinky. Přeji hodně štěstí a zdraví. Držím palce, ať se Vám daří.


Zpět na seznam